10 простих кроків на шляху до самовдосконалення

Правила гри змінюються: треба менше думати про гроші та більше прискіпуватися до інших.

Вічні істини приходять і йдуть. Вчорашні "чарівні пігулки": бути суворим по відношенню до себе та горіти на роботі, в минулому. На зміну прийшли інші методи: не мчати за успіхом, а якщо і "горіти" по життю, то дуууже повільно. Бізнес-тренер і психолог Марті Нємко, один з найкращих кар'єрних коучів Сан-Франциско, визначив 10 кроків до самовдосконалення, вважаючи їх найоптимальнішими.

Головне – виконати завдання

Звісно, важливо пам'ятати, що іноді наш час краще витратити на щось інше, можливо, більш приємне, ніж терміновий звіт. Але час на виконання завдання - це головне, що має бути в голові.

Прискіпливість - не порок

Будьте вибагливими та навіть прискіпливими по відношенню до людей. Максимізуйте час, проведений з тими, хто розкриває в вас найкраще. Вони підштовхують вас до самовдосконалення.

І батогом, і пряником

Погодьтеся, важко знайти диваків, які би працювали за безкоштовно. Мотивація до будь-якої дії закладається з раннього дитинства. І навіть школяр, роблячи уроки з думкою "нащо мені це все вчити" мотивований принаймні не отримати погану оцінку в щоденник. За словами Марті Нємко, важливо прагнути до розвитку не заради якихось бонусів, а ще й розуміти, яке покарання буде в разі невиконаного вчасно звіту або з'їденої вище норми шкідливої їжі.

Гроші - потім

Уникайте зайвого матеріалізму. Гонитва за благами (читати гроші) призводить до "застряганню" на одному місці роботи та гальмування бажання розвиватися. Важливо пам'ятати, шлях до вдосконалення - це рух. Тому по можливості, перестаньте бути "багатим покупцем", станьте сміливим експериментатором у своєму житті.

Тут і зараз

"Це ядро тисячолітнього буддизму зменшує непродуктивну злість і притуплює роздуми про те, що нас чекає попереду". Звісно, планування має місце бути, але коли це планування перетворюється на щось страшенно прискіпиве, воно породжує страх, заважає працювати й думати про мудріший наступний крок.

Готуйсь, цілься, вогонь

Остерігайтеся зайвих роздумів. Поросто - менше думайте. Самовдосконалення відбувається через проб і переглядів з мінімальним ризиком у майбутній справі, а не через те, що ви довго шукаєте ідеальне рішення.

Зроби це зараз

Навіть якщо це не найважливіша річ, це просто ТРЕБА зробити. До кінця дня, до кінця тижня, до кінця місяця - і ви будете почуватися краще. Психологи називають це "чарівним мисленням". І воно для того, щоби повірити, що у вас буде більше шансів зробити це, навіть якщо трохи пізніше і навіть якщо зовсім не хочеться. Загалом, зробіть це зараз або почніть прямо зараз... або принаймні заплануйте це.

Побачити різницю

Яких би фундаментальних цінностей ви не дотримувалися і ваш девіз - спокій, тільки спокій - витратьте якомога більше нервів/зусиль, виконуючи те, що, на вашу думку, поліпшить ваше життя. Адже результат того вартий.

Любіть своє тіло

Зловживання своїм же тілом гальмує ваше самовдосконалення. Переїдання, шкідливі звички, недосипання - гублять ваше тіло. Ставтеся до тіла з ще більшою любов'ю - і ви отримаєте набагато більше, ніж ваші зусилля.

Кроки малюка

Уявіть вершину гори, тобто вашу мету. Ви відчуваєте, що завдання нездоланне, але зробіть зусилля над собою, поставте ногу вперед на один маленьких крок, потім іншу ногу - і коли ви озирнетеся, ви здивуєтеся, як далеко ви просунулися. Фахівці впевнені, що це одна з головних методик самовдосконалення.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту