Фото: Unsplash

20% населення планети страждають від синдрому самозванця, - психологи

Самі люди про це навіть не здогадуються.

Як часто можна почути про те, що людина відмінно справляється зі своєю роботою, але чомусь прибідняється і стверджує, що "нічого такого не робить". Особливо це властиво успішним кінозіркам, які говорять про те, що не можуть повірити у свій успіх.

Виявилося, що це явище, яке в суспільстві звикли називати надмірною скромністю, має психологічне пояснення. Вчені з Brigham Young University стверджують, що подібна поведінка властива кожній п'ятій людині на землі й називається "синдромом самозванця".

Людям з подібною психологічною проблемою здається, що на роботі вони займають не своє місце, погано справляються з обов'язками, хоча в реальності все роблять чудово. Часто їх переслідує страх бути звільненим за те, що вони роблять щось не так (хоча, пам'ятаємо, дуже навіть так).

Психологи запевняють, що це є серйозним відхиленням. Синдром може приносити чималий психологічний дискомфорт, знижуючи задоволення людини від власного життя, пише МедікФорум.

Чи є розв'язання цієї проблеми? Експерти радять звертатися за допомогою до друзів і родичів, які повинні допомогти людині сфокусуватися на своїх чеснотах. Грубо кажучи - повірити в себе.

Однак, психологи не радять шукати схвалення у колег по роботі, оскільки тільки соціальні групи поза офісами мають позитивний вплив на самооцінку людини.

Так і живемо.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту