Фото: Andreas Klassen / Unsplash

3 причини, чому всім варто перейти на 4-денний робочий тиждень

Результати такого рішення куди глобальніші, ніж поліпшення настрою співробітників.

У 2018 році деякі фірми у Німеччині, Японії та Новій Зеландії почали впроваджувати практику "трьох вихідних днів".

Згодом на економічному форумі в Давосі взагалі прозвучало, що скорочення робочих днів має відбутися масово: це добре позначається на креативності, душевному стані і якості роботи людей.

В Henley Business School перейнялися цією ідеєю - і провели масштабне дослідження про користь чотириденного робочого тижня.

Експерти опитали понад 250 британських компаній, які експериментували з новим робочим графіком, повідомляє The Independent. Понад 60% роботодавців повідомили, що він позитивно позначився на працездатності співробітників і загальній атмосфері в колективі.

Чим корисна "чотириденка"?

1. Вона впливає на емоційний стан працівників. 78% підприємств сказали, що їх співробітники стали більш щасливими; 70% відмітили їх кращу стресостійкість; 62% підкреслили, що працівники перестали часто хворіти.

2. Менше шкоди для екології. Через скорочення робочого графіка люди стануть менше користуватися транспортом для доїзду до офісів - в атмосферу буде потрапляти менше викидів.

3. Економія ресурсів. Додатковий вихідний день позначиться на скороченні виробництва копалин, рідин та інших засобів, які йдуть на підтримку транспорту, підприємств тощо. Грубо кажучи, це економічно вигідне рішення.

Але є і зворотна сторона. Багато роботодавців бояться модернізації свого робочого процесу, в той час як самі співробітники побоюються, що шефи вважатимуть їх ледарями через додатковий вихідний.

Хоч бери і створюй листочок з плюсами й мінусами. Інакше не розібратися 🤣.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту