36,6 – більше не нормальна температура людського тіла: дослідження медиків

Фото: pexels.com/@pixabay
У всьому винне сповільнення метаболізму через комфортні умови життя.

Середню "здорову" температуру тіла 36,6 (від 36 до 37 °C) ще у 1851 році отримав німецький медик Карл Вундерліх. Однак дані останніх років раз у раз вказують на більш низькі показники. Ці тренди на прикладі жителів США і оцінили автори нової роботи - Жюлі Парсоне та її колеги з Медичної школи Гарвардського університету, пише Naked Science.

Вчені розглянули три великі джерела відомостей про вимірювання температури тіла у жителів США, що відносяться до різних історичних епох, - медичні записи ветеранів Громадянської війни (1862-1930 роки), дані першого Національного дослідження здоров'я і харчування (NHANES, 1971-1975 роки), а також картотеку медичного центру Стенфордського університету (2007-2017 роки).

Автори узагальнили більше 677 тис окремих замірів температури. Після статистичної обробки цих даних тренд на зниження підтвердився. Розрахунки показали, що нормальна температура тіла знижувалася темпами, що становлять 0,03° C за десятиліття. Тобто в 2020-х вона повинна становити 36,1-36,2.

Цей тренд вчені пов'язують із загальним зниженням активності метаболізму. На їхню думку, розвиток гігієни та медицини, доступність харчування і побутового комфорту привели до ослаблення хронічних запальних процесів, на тлі яких протікало життя минулих поколінь. Поширення систем опалення в будинках також дозволило знизити нормальні енергетичні витрати організму, а в результаті - і його температуру.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту