5 мультфільмів, що доступно розповідають про права людини

З нагоди міжнародного фестивалю анімації LINOLEUM, що проходив у Києві, Йод.media разом з організаторами цієї події, підготував добірку найкращих стрічок про права людини.

Беззаперечний плюс анімації - вона може говорити на складні теми простою мовою. Наприклад, відповідати на питання, що таке права людини. Чи навіть більше: як стати людиною?

Матерiали по темi
Сучасна анімація розповідає про секс та інші табуйовані теми - у Києві стартував LINOLEUM
Standing Up for Freedom, 2011

Права людини мають велику ціну - таке послання зашифрували в анімаційному ролику на п’ятдесяту річницю Amnesty International

Це коротке нагадування, що розвинене та цивілізоване суспільство побудоване на століттях неперервної боротьби за гідне життя й повазі до нього. А про численні людські жертви на цьому шляху не можна забувати, інакше є шанс втратити всі здобутки та повернутися до початкового безправного стану. І ця історія ще триває (і триватиме): ролик завершується нагадуванням, що в області прав людини ще багато незробленого.

Під час перегляду варто звернути увагу на музику в " Standing Up for Freedom" - її написав оскароносний композитор Ганс Ціммер, автор музики до таких голлівудських блокбастерів як "Темний лицар", "Початок", "Інтерстеллар", а також мультфільму "Король Лев". 

Human rights in two minutes, 2016

Ще одне якісне освітнє відео-експлейнер. За дві хвилини за допомогою анімації автори розповідають історію прав людини в ХХ столітті. На відміну від багатьох інших схожих роликів, тут є і гумор, і легкість подачі. А також усі важливі поняття, які для дітей (і багатьох дорослих) можуть здаватися дещо абстрактними: від потреби в Декларації прав людини до важливості роботи з економічною системою для забезпечення головних свобод.

Free & Equal, 2017

ООН створювала цю анімацію як урок про представників ЛГБТ, але доречним він буде не лише для дітей. Історія персонажів яскраво показує, чим саме може завершитись буденна зневага до квір-персон. Тут не буде радикальної жорстокості - лише ті маленькі й непомітні дії, яких може допуститися кожен. Однак на дорослішанні ЛГБТ-дітей такі моменти можуть мати безповоротні наслідки. 

Варто дивитися всім, хто прагне виховувати своїх дітей етичніше та з дитинства прищеплювати повагу до прав людей.

Playing House, 2017

Цей короткометражний фільм про домашнє насилля був показаний на фестивалях в усьому світі та здобув чимало нагород. Сюжет цієї анімації простий та пронизливий: маленькі дівчинка та хлопчик починають гратися в родину, але з кожним кроком тільки копіюють поведінку своїх батьків. Вони не розуміють, чому вдаються до насилля, але наслідують цей шаблон, адже спостерігають його щодня в сім’ях.

Промовистий фільм дозволяє замислитися, а чи не вчиняють так дорослі упродовж життя - бездумно повторюють насильницькі дії, навіть не замислюючись, як це шкодить людям навколо?

Планета ХУМРА. Легенда про права людини, 2018

Проєкт HUMRA (Human Rights Animation) від самого початку вийшов за межі одного ролика: автори створили повноцінний серіал і повнометражний фільм на тему прав людини. Серіал є максимально просвітницьким та в семи епізодах розповідає основні засади прав людини: що таке свобода та права, або як це взагалі - бути людиною. А фільм "Планета ХУМРА" показує, якою складною може бути реалізація прав людини.

Дія фільму відбувається на вигаданій планеті, де права людини розуміються в дуже специфічний спосіб. Однак головний герой хоче відновити рівність та повагу в своєму світі, тож починає боротися за ідею. Упродовж пригод і випробувань як герой, так і глядач починає розуміти трохи більше про те, чим насправді є права людини та в чому складність їхнього реального втілення в повсякденному житті.

Усі ці фільми були створені для промоції однієї з найважливіших проблем сучасності - недотримання прав людини. Просувати це питання доречно й в Україні, яка перебуває не на кращих позиціях. Тож ролики на болючу тему можна буде побачити в конкурсній програмі Комерційної анімації на фестивалі LINOLEUM, який цього року триватиме онлайн до 6 вересня. Усі вони так чи інакше торкнуться людської гідності, адже тема LINOLEUM саме про це - стати людиною.

Єгор Бахарєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту