Планета із завмиранням серця стежить за долею фільму "Тенет" від одного з найуспішніших режисерів сучасності - британця Крістофера Нолана. Його попередні 10 фільмів були схвально прийняті і критиками, і глядачами, що відбилося в загальній сумі касових зборів – майже 5 мільярдів доларів. Це саме він зняв "Інтерстеллар", трилогію "Темний лицар", "Дюнкерк" та "Початок". І тепер саме Нолан першим у Голлівуді ризикує показати світові своє нове творіння в умовах пандемії та коронакризи.
За перший тиждень кінопоказів екшн-трилер "Тенет" зібрав у світовому прокаті 53 мільйони доларів ?. Виглядає так, ніби черг до кінотеатрів та рекордних зборів не буде ?. Проте Йод.media пояснює, чому ця думка оманлива. Ми знайшли 5 причин.
"Тенет" нарешті розворушив кінотеатри, глядачів та загалом індустрію, які навіть після відкриття спали таким же міцним сном, як під час карантину. Голлівуд, по-простому кажучи, жлобився видавати у прокат хіти, бо у більшості кінотеатрів світу досі діють обмеження на заповнюваність зал, а це – завідомо збитково. Аби хоч якось залишатися на плаву, кінотеатрам доводилося крутити старе кіно, на яке не хотіли йти глядачі. Тож мали замкнене коло, яке мав розірвати якийсь сміливець.
Тож цими сміливцями стали Нолан та студія Warner Bros. Хоча й вони сумнівалися, хотіли переносити дату прем'єри. А потім перестрахувалися – домовилися, що заберуть у американських кінотеатрів 63% виручки від продажів квитків на сеанси, замість стандартних 50%. Умови щодо інших країн теж переглядали.
Тож навіть якщо щось у ці буремні та непередбачувані часи піде не так – ні з чим "Тенет" не залишиться. Бюджет фільму складає близько 200 мільйонів доларів.
Та навіть у цих дивних умовах апокаліптичного 2020-го року перший тиждень прокату "Тенета" показав, що він триває за графіком. Принаймні за власним графіком режисера. Бо у середньому попередні три фільми Крістофера Нолана збирали у прем'єрний вікенд 53,6 млн доларів. І то, нагадуємо, це було у нормальні роки, коли ми ще нічого не чули про COVID-19.
"Тенет" у прокаті, за планом, - це довгограюча історія. Поки він вийшов лише на 41 ринок світу. І найперспективніших ринків у цьому списку ще не було – попереду прем'єри у Китаї, США, Індії. Та ще 30 країнах.
І, що надихає, квитки на "Тенет" активно бронюють наперед. Саме на нього припадає 41% усіх придбаних квитків у період між понеділком, 31 серпня, і неділею, 6 вересня. Це більше, ніж у решти фільмів, що нині є у прокаті, разом узятих.
У цьому плані дуже показовою є, наприклад, ситуація у Росії, де передпродажі квитків на "Тенет" (він там виходить під назвою "Довод") вже перевищили загальні збори кінотеатрів за липень.
На тих же ринках, де "Тенет" у прокаті близько тижня, у нього все більш, ніж прекрасно. Для прикладу, у Великій Британії саме завдяки "Тенету" касові збори кінотеатрів лише за вихідні зросли на 354%, а загалом уже підкрадаються до 500%.
У Франції "Тенет" вже зібрав 6,7 мільйона доларів, що становить 68% від загальної каси. У Кореї - 5,1 мільйона доларів, що становить 80% від усіх фільмів прокату. У Німеччині вже заробили на "Тенеті" 4,2 млн, що становить близько 60% від загальних зборів кінотеатрів.
За повідомленнями IMAX, нинішні середні показники "Тенета" у кінотеатрах досягають рівня блокбастеру докоронавірусних часів на багатьох ринках, в тому числі у Данії, Норвегії, Саудівській Аравії, Фінляндії та Швеції.
Україна, де за перші чотири дні "Тенет" зібрав 14,5 мільйонів гривень, входить до так званого "меншого ринку" країн, де цей фільм також нині є лідером прокату. Разом з Угорщиною та Нідерландами.
Одним словом, творці картини та всі причетні дуже тішаться вдалим стартом "Тенета" та пророкують йому великий підсумковий успіх:
- сказав Тобі Еммеріх голова Warner Bros.
І ще один маленький штрих, який додасть оптимізму всім, хто вболіває за "Тенет" та просто за кіно в умовах коронакризи. Кажуть, режисер спеціально знімав його таким чином, аби для того, щоб зрозуміти суть та розгадати замисел, потрібно було подивитися стрічку кілька разів J
Спеціально чи ні, але "Тенет" – справді той фільм, на який ходять двічі або тричі. На цьому наголошують аналітики. Та й самі творці розуміють, що показник перших вихідних, хай навіть дуже вдалий, це ще не все. "Тенет" – особливий фільм. І вийшов у прокат в особливих умовах. Тож матиме особливу долю.
, - підсумовує Тобі Еммеріх.