7 листопада – Зелений день календаря: святкуємо давню подію по-новому

Президент тут ні до чого. Цього, колись "червоного", дня календаря народилися Рина Зелена та декілька інших легендарних людей. Тому, якщо у вас залишилася звичка святкувати 7 листопада, пропонуємо просто змінити привід. А тим, у кого такої звички немає, запрошуємо пофілософствувати про революції за допомогою поезії (важливо дочитати до кінця). ?

Ще задовго до початку декомунізації день 7 листопада перестав бути в Україні державним святом. "Велика Жовтнева" поступово перетворилася на "більшовицький переворот". Сьогодні тільки "заборонені" комуністи й пенсіонери, які ностальгують за "ковбасою за 2,20" і дефіцитом туалетного паперу, ввечері на кухні наллють собі 50 грамів і тихенько затягнуть: и Ленин такой молодой, и юный октябрь впереди..." 

Правда, Володимиру Ульянову в жовтні 1917 року було 47 років, не такий вже й молодий, хоча за нинішніми мірками до пенсії залишалося ще 13 років.

Утім, для любителів випити "з приводу" пропонуємо інші приводи для святкування. 

Отже, сьогодні можна підняти келих або чарку за видатних людей, що народилися цього дня й без яких наше життя було б не таким:

? За Марію Склодовську-Кюрі (народилася 1867 року) - французького фізика та хіміка, двічі лауреата Нобелівської премії, яка довела, що жінка - теж "чєловєк... вчьоний".

Ну, за жінок!

? За Нестора Махно (народився 1888 року) - українського анархіста-революціонера, головнокомандувача Революційно-повстанської армії України, "винахідника кулеметної тачанки". А ще за те, що він до кінця життя залишався упевненим непитущим.

Ну, за тверезість - матір порядку!

? За американця Уїткомба Лео Джадсона, який 1891 року запатентував перший відомий прототип блискавки (для одягу). Тепер люди можуть "блискавично" роздягатися та одягатися, що значно прискорило доступ до задоволень.

Ну, за любов!

? За актрису Ріну Зелену (народилася 1901 року) - неповторну місіс Хадсон у телесеріалі "Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона", чарівну черепаху Тортиллу з "Пригод Буратіно", а також легендарну домробітницю Аріш з фільму "Підкидьок" з фразами: "поганая ваша собака, если бы она меня укусила, я бы ее сама покусала" та "у нас старушка одна тоже зашла, попить попросила, потом хватилися - пианины нету".

Для багатьох з нас – вона, як рідна мама чи бабуся.

Ну, за батьків!

"Є у революції початок, немає у революції кінця"

Це рядок з пісні композитора Вано Мураделі, написаної 1967 року на вірші поета Юрія Каменецького. З цими словами важко не погодитися. А, враховуючи, що тема революцій для України дуже актуальна, ми склали кілька чотиривіршів про "початки та кінці" (даємо мовою оригіналу):

1917

Броневик у Финского вокзала.

С мятой кепкой пламенный борец.

Залп "Авроры" - грозное начало!

Баня в Пуще - скомканный конец.

2004

"Нас багато!" - радостно кричали

На Майдане старец и юнец.

Ах, какое яркое начало!

Боже мой, какой нас ждал конец…

2014

"Правый сектор", "Беркут", баррикады

И летящий в головы свинец.

Матерям – посмертные награды.

Неужели это – не конец?

Олександр Знаменський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту