7 небанальних книжок про жіночі груди: захищайтеся від хвороби, усміхаючись

20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. "Йод" зробив добірку книжок, які допоможуть краще пізнати своє тіло, не пропустити своєчасну діагностику і навіть розповісти про хворобу дитині.

Груди - найчутливіший жіночий орган. За статистикою, озвученої експертами, щогодини одна українська жінка помирає від раку молочної залози. Говорити про складне простіше через книжку. Виберіть найкраще для себе та обов'язково подаруєте одну своїй мамі.

“Жіночі груди: пристрасть та біль”. Павло Денищук

“Жіночі груди - орган надчутливий, - йдеться у передмові. - Як канарки, яких колись запускали в шахти для виявлення шкідливих газів, молочні залози миттєво реагують на стрес і забруднення довкілля”.

Автор, пластичний хірург Павло Денищук втратив матір багато років - її життя забрав рак грудей. Тож свою книгу він написав для всіх тих жінок, які в повсякденному клопоті забувають про себе.

Це видання унікальне не тільки для українського, а й для міжнародного ринку. Тема жіночих грудей тут описана не тільки з медичного, а й з літературно-мистецького боку. Над книжкою видавництва "Саміт-Книга" працювали експерти та письменники, які поділилися своїм досвідом, знаннями та баченням. 

Чим для сучасної жінки є її груди? Чому саме вони є найвразливішими? Чому їй приділяють так багато уваги в культурі, медицині, моді, психології та навіть езотеричних науках? Як подбати про її здоров'я і попередити хворобу?

"Історія грудей". Мерилін Ялом

Назва в оригіналі: History of the Breast (Marilyn Yalom)

Автор цієї книжки пропонує подумати про свої "перса" так, як ви ніколи думали. Вона охоплює період у 25 тисяч років і розповідає про те, як змінювалися стереотипи і сприйняття жіночих грудей.

У Середньовіччя материнські груди були емблемою християнської духовної їжі, 200 років потому художники і письменники винесли на перший план її еротичне значення.

За всіх часів - від корсетів до киберсексу - її використовували для комерційної вигоди. І лише в XX столітті вперше серйозно заговорили про психологічний і медичні аспекти цієї теми.

"Si-Si. Книжка для тих, у кого є, буде або колись були груди". Крісті Фанк

Назва в оригіналі: Breasts. The Owner's Manual (Kristi Funk)

Автор цієї книжки - доктор медичних наук, яка допомогла пройти через хворобу таким знаменитостям, як Анджеліна Джолі. Свою розмову про груди вона вирішила почати з абетки з догляду та спростування міфів.

Якщо ви вважали, що на розвиток онкології найбільше грає генетика - це не так. Крісті Франк наводить дані досліджень, а також пропонує запровадити в своє життя ритуали, які знизять фактори ризику. Наприклад, кинути курити і запровадити в раціон "Суперфуд для грудей", а розділ "Попрацювати руками в ім'я здоров'я" допоможе не пропустити перші ознаки хвороби.

"Оголена реальність: 100 жінок, їхні груди, їхні історії". Лаура Додсворт

Назва в оригіналі: "Bare Reality: 100 Women, Their Breasts, Their Stories" (Laura Dodsworth)

Книжка номер один про жіночі грудей за версією The Guardian. Це збірка історій ста дуже різних жінок. Відкриває його розповідь 54-річної мами трьох дітей з татуюванням з троянд на місці вирізаної пухлини. Цей аспект хвороби в нашому суспільстві уникають обговорювати публічно. Але героїня не вважає, що мастектомія - привід уникати свого відбиття в дзеркалі та ділиться тим, як зміни в тілі прийняв її партнер.

Інші оповідачки не менше щирі, описуючи шлях до прийняття себе. Вони з гумором кажуть про те, як змінилося їхні груди після народження дитини, як це бути володаркою дуже маленьких, дуже великих або навіть силіконових "принад" або як жити з тим, що вони у тебе "різні".

"Мамина шишка". Джилліан Форрест

Назва в оригіналі: "Mummy's Lump" (Gillian Forrest)

Рання діагностика гарантує дуже великий відсоток успіху в боротьбі з хворобою. Але навіть за таких умов жінці потрібно пройти через низку процедур, які на час змінять звичний уклад сім'ї. Як пояснити дитині, чому найбільше уваги приділяють мамі або бабусі, а не їй? Британські експерти дібрали правильні слова та створили яскраву й душевну книжку, яку можна прочитати разом з дитиною.

В Україні нічого подібного поки що не видавали, але "Mummy's Lump" - соціальний проєкт, тому її можна завантажити і роздрукувати на офіційному сайті.

"Рак темпераментної штучки: Реальна історія". Маріса Акоселла Маркетто

Назва в оригіналі: "Cancer Vixen: A True Story" (Marisa Acocella Marchetto)

Комікс зі словом "рак" у назві - це дуже зухвало. Але тільки сміливість і зухвалість допоможе в боротьбі з хворобою, яка не щадить навіть відчайдушних тусовщиць і модниць. Карикатуристка Маріса Марчетті дізнається про пухлину напередодні свого весілля, але в її мемуарах не відчувається злості й страху. Жінка з гумором описує все, через що їй довелося пройти за роки боротьби з хворобою. І її спостереження буде корисно прочитати не тільки жінкам, які проходять лікування, а й їхнім близьким. Як не ставити дурних питань і що по-справжньому потрібно цієї миті - автор описує на власному досвіді.

"Піклуватися про мої груди". Шейла Холлінс

Назва в оригіналі: "Looking After My Breasts" (Sheila Hollins)

Ми тільки вчимося робити наше суспільство комфортним для всіх. А в США вже придумали книжку, яка допомагає самотнім пенсіонерам, жінкам з ментальними проблемами, біженцям та іншим людям, які живуть під опікою соціальних служб, підготуватися до нової для них процедури мамографії.

Якщо ваша старенька бабуся досі не розуміє, чому піклуватися про себе - важливо, спробуйте поговорити з нею словами з цієї книжки.

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту