Всесвітній день котів: цікаві та смішні факти про домашніх улюбленців

Свято з'явилося з ініціативи Міжнародного фонду захисту тварин "Animal Welfare" з метою залучення уваги до проблеми бездомних тварин.

День кішок у різних країнах святкують у різні дні? Наприклад, у Росії - 1 березня, у Польщі - 17 лютого, в Японії - 22 лютого, а в США їх вшановують 29 жовтня, але на міжнародному рівні - 8 серпня. Традиція з'явилася у 2002 році і Україна до неї долучилася у 2004-му

Котячий побут

?? Сон – запорука здоров'я і коти це знають, як ніхто інший. Тому й поліпшують свій фізіологічний та психологічний стан за допомогою сну. Лише уявіть: третину доби вони солодко сплять. А пухнастий, який тішить господарів більше 9 років, 6 з них переглядав сновидіння. ?

Фото: unsplash.com

?? Більшість з нас упевнені: вода для котів – це жах жахливий. Але ж ні: є серед чотирилапих сміливці, яким море по коліна. Це представники породи Турецький ван. У воді вони плескаються, немов морські котики. А все тому, що їхня шорстка  водонепроникна. 

?? Кіт - не корова, корова - не кіт. До чого це ми… Справа у тому, що котики не здатні рухати щелепами з боку в бік, як це вправно робить корова, адже їхні щелепи мають іншу анатомічну структуру. Тому їжу коти майже не пережовують, а відсмикують шматок і ковтають.

?? Цікаво, що коти нявкають лише при спілкуванні з людьми. Зі своїми родичами розмова відбувається через шипіння, фиркання чи муркотіння.

Фото: unsplash.com

?? Ви ніколи в житті не побачите спітнілу кицю чи котика, а все через те, що в них немає потових залоз. Хоча пітніти вони все-таки можуть, і відбувається цей процес через подушечки лапок.

?? Ви помічали, що ваші улюбленці починають пригальмовувати, коли в них під носом лежить ласий шматочок, а вони його не бачать. Так, це потішно, але не поспішайте сміятися, а краще допоможіть. Пояснюємо: абсолютно всі коти погано бачать дрібні предмети поблизу. І через цей "недолік" можуть пропустити щось смачненьке.

?? Котики найохайніші. Не менше десятьох разів на день вони займаються зовнішністю. 

Фото: unsplash.com

?? Помічали, коли ваш улюбленець жмакає ковдру чи щось пухкеньке, м'якеньке? Так от, цей рух називається "молочним кроком" – так кошенята стимулюють виділення молока матері під час годування. Таким чином киця показує, що вона на цю мить неймовірно задоволена.

Фото: unsplash.com

Коти в теоремах і літературі

?☝ У світі існує "теорема кота, який падає" (назва умовна), її автор – ірландський генерал Річард Монтгомері. (Імовірно, коти були його слабкістю). Тож згідно з теорією Річарда, кіт, який падає спиною вниз, завжди приземляється на лапи.

?? Найвідоміша магічна кішка в літературі - це Чеширський кіт в "Алісі в країні чудес" Льюїса Керрола. А все через свою здатність раптово зникати. Тому цей загадковий персонаж уособлює магію та чаклунство, які споконвіку приписували котам.

?? В оригінальній італійської версії "Попелюшки", добра Хрещена була кішкою.

??‍? Згідно з юдейською легендою, ковчег Ноя захопила навала огидних та ненажерливих гризунів - мишей та щурів. Ной, щоб урятувати припаси їжі, став молитися Богу – гризунів треба було якнайшвидше приструнити. Відповідь надійшла швидко – Бог змусив лева чхнути -  так з'явився кіт і взяв ситуацію з мишами та щурами під свій контроль.

Фото: unsplash.com
Матерiали по темi
Відкриття року: коти запам'ятовують власне ім'я

Люди для котів

?❤ Надмірна любов до котів має назву -  Айлурофілія.

?⚕ У світі існує розділ медицини, який вивчає методи профілактики та лікування захворювань за допомогою контакту з котакми - фелінотерапія.

?? Приблизно 1/3 власників котів переконані: пухнасті здатні читати їхні думки.

?? У Давньому Єгипті, коли домашня кішка вмирала, члени сім'ї голили брови та оплакували її. Упродовж похорону люди запивали горе вином і били себе в груди. Кішку бальзамували та поміщали в сімейній гробниці або на цвинтарі для тварин з крихітними муміями мишей.

?? Контрабанда кішок з Давнього Єгипту каралася стратою.

Фото: unsplash.com
Матерiали по темi
У Нью-Йорку пройшов показ мод, де моделями були кішки (фото)
Дарія Давиденко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту