Аборигени відмовляються пускати до своїх берегів копію корабля Кука

Фото: wikimedia.org
Представники корінного народу Нової Зеландії не хочуть брати участь в урочистій зустрічі флотилії.

Представники корінного народу Нової Зеландії - маорі - заявили, що не пустять до своїх берегів репліку корабля Endeavour, на якому англієць Джеймс Кук здійснив навколосвітню подорож, пише 34travel.me.

Точна копія "Індевора" створена спеціально до святкування Tuia 250, яке пройде в жовтні за підтримки міністерства культури Нової Зеландії. Воно присвячене зустрічі європейської цивілізації з культурою місцевих аборигенів. Корабель буде плисти в складі цілої флотилії. Сайт заходу описує івент як можливість "визнати і вшанувати пам'ять двох незвичайних подорожуючих традицій і культур".

Але маорі заявили, що не бачать у цій "зустрічі" приводу для свята, оскільки вважають Кука загарбником і джерелом багатьох бід. Плем'я нгаті-каху першим виступило проти цього заходу:

"Кук був варваром, як і більшість людей часів імперської експансії. Куди б він не йшов, де б не знаходився, усюди відбувалися вбивства, викрадення, зґвалтування та інші біди для корінних жителів. Ми виступаємо проти Tuia 250 і використання таких евфемізмів як "зустріч" для маскування того, що насправді було вторгненням".

Сусідні з нгаті-каху племена поділяють позицію і вже заявили, що не будуть вітати святкову флотилію.

Маорі не тільки не бажають вітати копію корабля Кука, але також хочуть переназвати острова, названі на честь знаменитого дослідника і капітана.

Нагадаємо, Джеймс Кук (1728 - 1779) - англійський військовий моряк, мандрівник-дослідник, картограф і першовідкривач, член Королівського товариства і капітан Королівських ВМС. Очолював три навколосвітні експедиції з дослідження Світового океану. Під час цих експедицій здійснив ряд географічних відкриттів. Обстежив і наніс на карту маловідомі і рідко відвідувані до нього частини Ньюфаундленду і східного узбережжя Канади, Австралії, Нової Зеландії, західного узбережжя Північної Америки, Тихого, Індійського і Атлантичного океанів.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту