Африканський континент розділяється на дві частини. Між ними колись буде океан

Фото: Unsplash by Damian Patkowski

Вчені на сході Африки, в районі Афар, помітили, що континент повільно розпадається на дві частини. Тектонічні плити відокремлюються одна від одної, і з часом між ними може з`явитись новий океанічний басейн. Але стоп паніка! На цей геологічний процес піде десь не менше 5-10 мільйонів років, кажуть вчені, пише nbsnews.

"Це єдине місце на Землі, де ви можете вивчити, як континентальний рифт стає океанічних рифтом", - говорить професор Крістофер Мур, докторант Університету Лідса в Сполученому Королівстві. Він займається моніторингом вулканічної активності в Східній Африці за допомогою супутникового радара.

А про те, що розлом тектонічних плит і правда відбувається, свідчить тріщина в Ефіопської пустелі довжиною понад 56 кілометрів, яку вперше помітили в 2005 році.

Матерiали по темi
Як називали континенти: курйоз на курйозі
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту