Актор серіалу "Кріпосна" Тарас Цимбалюк: "Якби не спорт, мене б не покликали на роль коваля"

19 вересня покажуть останні серії другого сезону популярного серіалу "Кріпосна", в якому наш співрозмовник зіграв коваля Назара. А вже скоро на екрани вийде довгоочікуваний фільм "Чорний ворон", створений за мотивами однойменного бестселера Василя Шкляра, - в ньому Цимбалюк винонав головну роль.

Про "Кріпосну": Усе перевернеться догори дриґом

- Тарасе, чула, що сцену в палаючому будинку в "Кріпосній" (СТБ) ти запропонував знімати з тобою, а не з каскадером. Навіщо?

- Режисер готував перебивки з дублером. Піротехніки завісили прохід пальниками - кисень вигоряв в лічені хвилини, дихати було практично нічим, довго в кадрі не побігаєш. І ось я дивлюся в монітор плейбека, як по коридору носиться каскадер і розумію, що це палево. У нас різні комплекції, профілі. А ми створюємо чесний продукт. Мені було шкода тих зусиль, які всі ми вкладали щодня. Ось я і запропонував спробувати зняти зі мною.

Фото: прес-служба СТБ

- З тобою провели інструктаж? Як все вийшло?

- Звісно, ми години чотири тільки проговорювали всі технічні моменти. Вийшло все! У тому числі й учадіти (сміється) ?. Кілька разів темніло в очах, доводилося пити літрами воду й дихати свіжим повітрям чимало. Звісно, я ризикував здоров'ям, але результат того вартий.

- Поговорімо про твого Назара та його затребуваність у жінок. Це навіть не трикутник, а любовний квадрат. Ти замислювався над його становищем?

- Історія Назара та Орисі починається з продажу на торгах. У цих двох явно була передісторія. І раптом Назар бачить дівчину, яка ніби як кріпосна, але одягнена інакше, інакше пахне, і найголовніше - до неї є доступ. І ось вона на нього так подивилася, як ніхто до цього не дивився і все - серце тьохнуло. Так, це некрасиво й навіть по-скотськи по відношенню до вірної і люблячої Орисі. Але пристрасть є пристрасть. Не скажу, що мені особисто це знайомо, але я розумію Назара і цим виправдовую його прагнення Каті.

Фото: прес-служба СТБ

- Знаєш, я думала, що він простий чесний хлопець - що на думці, те й на язиці. І тут бачу, як він вчиняє підло з Катею.

- Я теж в цьому моменті засумнівався. Але мені сказали, що це новий виток сюжету. Я говорив, що цей вчинок не в його натурі, адже все, що він робить, обростає якоюсь правдою для глядача. А тут ми бачимо підлість.

Чим я для себе це пояснив? З одного боку, у нас історія, схожа на "Рабиню Ізауру", а з іншого - другий сезон відрізняється. Адже якщо вести глядача протоптаними дорогами, навіть найжалісливіша та найвідданіша "бабуся" скаже: "блін, десь я вже це бачила". Такі ходи розбавляють звичну історію. Ось і Назар всіх здивував.

Тарас Цимбалюк та Інна Рощина. Фото: прес-служба СТБ

- Щоб ти, Тарас Цимбалюк, порадив би ковалю Назару? Як цьому всьому дати лад?

- Мені подобається, як у нього в результаті все склалося. Він зрозумів, що Катя закохана в іншого. Треба таких дівчат відпускати - з ними каші не звариш. Треба дивитися, хто тобі всю дорогу робить добро, навіть якщо ти не відповідаєш взаємністю. Він це зрозумів та одружився на Орисі. І це правильно, тому що його вибір - перевірена людина, а не якась ефемерна пристрасть.

- Відповідай нам на питання, яке хвилює нас найбільше - чим закінчиться другий сезон "Кріпосної"?

- Не хочу спойлерити. Скажімо так, закінчиться дуже незвично. Всі ці пожежі та вбивства - це квіточки. Все перевернеться догори дриґом. Глядачі отетеріють.

Фото: прес-служба СТБ

Про "Чорного ворона": Уранці ми стріляємо, а ввечері – кохання

- Прем'єра "Чорного ворона" відбудеться в грудні. Як ти потрапив у проєкт?

- Випадково. Я чув про цей проєкт і радів, що збираються екранізувати історію Холодного Яру.Якось мені подзвонили з пропозицією знятися в епізоді "Опера за викликом". Приїжджаю на майданчик, знайомлюся з режисером Тарасом Ткаченком. І він на мене якось дивно дивиться, не як на епізодників. Думаю - ну гаразд, , хіба мало що. Потім з'ясувалося, що він буде знімати "Чорного ворона" і придивлявся до мене як до актора на головну роль. Хоч зовні я не дуже підходив - був лисим тоді. Через місяць він мені подзвонив і запросив на перші проби.

- Затвердили одразу?

- Було чотири проби, з різними хлопцями, дівчатами, навіть воронів різних підбирали, виявляється. В результаті мене затвердили.

Фото: прес-служба 1+1

- Як тривали зйомки? Те, що я бачила, дуже масштабно.

- Це круто, що ти так побачила. Бо не всі гроші дійшли до знімального майданчика, як виявилося. І команда розраховувала на інші речі. (Як розповідали продюсери, спочатку планувалося, що Держкіно частково профінансує картину і виділить 11 млн гривень. Але в процесі ця сума зменшилася, і на сьогодні основне фінансування - це гроші "1 + 1", чий продакшн і займається виробництвом картини. - Ред .).

Сенс цього фільму, як на мене, - передати стан Холодного Яру. Так, до нас приходили каскадери, пропонували всякі круті голлівудські речі. Але ж так люди не билися тоді - ніхто в лісі не буде придумувати складні комбінації, коли можна зробити найкоротший рух.

І все ж в цьому фільмі дуже багато "хлопчачих" штук: перегонів верхи, бійок. Мені це подобається.

- Зйомки були насиченими?

- Кілька змін було так, що вранці ми стріляємо, а ввечері - кохання. Після команди "стоп, знято!" відчував себе, немов на першому курсі театрального - коли приходиш додому після двадцятьох етюдів і не розумієш, на якому ти світі і що відбувається взагалі.

Фото: прес-служба 1+1
Фото: прес-служба 1+1

- Як думаєш, вийшло?

- За моїми відчуттями - дуже крутий проєкт, один з найкращих, у яких мені вдалося взяти участь. Я бачив чорновий монтаж і мені сподобалися кадри. Звісно, коли є можливість задіяти стедикам, кран, всі ці пристосування для камер, запросити триста людей масовки та одягнути їх геть усіх у костюми, вистріляти за день тисячу патронів - це офігенно! Ти віриш, що відбувається, тому що на перші два ряди солдатів наліпили "посадки", починаєш по них стріляти - і кров летить ліворуч-праворуч.

Я, на жаль, бачив проєкти, де економлять на масовці - одягають перший ряд у костюми, а інших - за кольором. І це одразу знижує рівень.

- Ти якось спеціально готувався до ролі? Може, треба було підтягнути якісь навички?

- Попередили, що доведеться багато часу проводити верхи. Такий досвід у мене був. Також потрібно було вивчити зв'язки в бійках на шаблях. Мені батько допоміг - він знається на історії. Я прочитав "першоджерело" - книгу Юрія Горліса-Горського. Там вся жесть того часу - від першої особи учасника подій. Дивився документалки - онуки розповідали про спогади своїх дідусів-холодноярців.

Фото: прес-служба 1+1

Про українське кіно та серіали

- Недавно ми святкували День українського кіно. Можеш себе назвати його шанувальником?

- Те, що відбувалося багато років, а точніше - відсутність українського кіно - я не можу бути прихильником цього. Ситуації, коли все розподілялося будь-куди, тільки не на кіно.

Останні роки Держкіно виділяє колосальні суми, і якщо раніше виходив один фільм в кілька років, то зараз виходить двадцять фільмів на рік. Так, частина з них не прокатні через жанр, але інші цілком собі хороші і це прекрасний спосіб підвищувати рівень.

- Наше серіальне виробництво повно стереотипів. Як ти думаєш, чому українські серіали знімаються ніби під копірку?

- З того, що я бачу і що мені розповідають знайомі продюсери, для заробітку в кіновиробництві потрібен певний мінімум, а все інше - ризик. Як та ж "Кріпосна", наприклад, адже це був шалений ризик, вкладати стільки грошей і створювати такий проєкт.

Наші люди - перестрахувальники, вони дивляться в той бік, де можна заробити. Умовні бабусі біля телеекрана досі роблять "касу".

Про зовнішність: "Дуже хочу зіграти маніяка"

- У якому проєкті ти б хотів знятися?

- Раніше я мріяв про роль супергероя, щось з усесвітів Marvel або DC. По-перше, підготовка. На роль такого героя довелося би багато чого навчитися і це вже мрія будь-якого актора. Моя - так точно, ще з інституту.

А ще дуже хочеться зіграти маніяка, жорсткого. Але щоб це стало зрозуміло лише наприкінці фільму. Щоб я всю дорогу був добрягою типу Назара, а в останній серії з'ясувалося, що вся ця гора трупів на мені. І щоб мінімум тексту, все на міміці та мікрорухах.

- Тарасе, ти занадто гарний для маніяка. Твоя зовнішність перетягне на себе увагу жінок.

- Але мені можна змінити стрижку, зістарити або навіть зуби вибити (сміється) ?.

Фото: прес-служба СТБ
Фото: прес-служба СТБ

- Про зовнішність. Ти серйозно займаєшся спортом, викладаєш багато фото і відео в Інстаграмі. Це для роботи або для себе?

- І так, і так. Я почав качатися для "Суперкопів", кинув курити і скоротив алкоголь. І мені сподобалось. Я почав краще почуватися. Через певний час я серйозно обріс м'язами. Потім зовнішність почала приносити "прибуток" у вигляді великої кількості зйомок і графік знову довелося змінити - робота в пріоритеті. Наприклад, якби не моє захоплення спортом, мене б не покликали на роль Назара - який же це коваль без хорошої фізичної підготовки?

Фото: прес-служба СТБ
Ольга Гдуля
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту