Акваріумні рибки страждають від депресії та відчаю: дослідження вчених

Kevin McIver с сайта Pixabay
Завдяки цьому відкриттю будуть переглянуті схеми лікування депресії у людей.

Вчені вперше виявили феномен відчаю у акваріумних рибок, а також перевірили на них дію препарату від депресії, пише "Вокруг света".

У дослідженні, яке проводили фахівці з РФ, Бразилії та Китаю, хвости рибок зебраданіо закріплювали в губчатому матеріалі і спостерігали за тим, як змінюється їхня поведінка. Після цього зебраданіо поміщали на п'ять хвилин в ємності з класичними антидепресантами: амітриптиліном і сертраліном.

Фахівці вивчали частоту і сумарну амплітуду коливань рибок, а також тривалість їхніх завмирань. Для перевірки моделі, крім розчину антидепресантів, використовувався низьковольтний електричний струм, феромон тривоги і протитревожний препарат феназепам.

Як виявилося, феназепам не викликав змін в поведінці рибок, електричний шок і феромон тривоги зменшували їхню активність, а амітриптилін і сертралін її збільшували. Це свідчить про зниження рівня відчаю під впливом антидепресантів. Крім того, дія антидепресантів перед тестуванням збільшила інтенсивність використання в мозку зебраданіо серотоніну і дофаміну, тісно пов'язаних з депресією і емоціями у людини.

З огляду на той факт, що перші щелепні риби з'явилися в ході еволюції 400 млн років тому, а гризуни - 60 мільйонів років тому, вчені "зістарили" депресію на 340 млн років і показали, що відчай - один із симптомів депресії - набагато давніший механізм, ніж досі вважалося. Це означає, що мішені для її лікування потрібно шукати в консервативних молекулярних механізмах, спільних для риб, гризунів і людини.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту