Американські вчені вперше ввели людину в стан анабіозу

Фото: Unsplash by Natanael Melchor

Американським хірургам вперше вдалось ввести людину в стан анабіозу. Це період, коли в організмі тимчасово уповільнюються або припиняються життєві процеси. Таке нове вміння вчених дасть в майбутньому змогу безпечно проводити більш тривалі операції та виправляти небезпечні травми, пише New Scientist. Ще завдяки анабіозу хірурги зможуть виграти час для екстренних операцій, коли є зупинка серця чи сильна втрата крові.

Для нового відкриття кров людини повністю замінили на холодний розчин (10−15 градусів). Офіційно ця техніка називається "невідкладне збереження й реанімація". Експериментальну операцію з використанням анабіозу проводив хірург Семюел Тішермен з Медичної школи при університеті Меріленда. Але про її наслідки не уточнив.

Наразі відомо, що це вперше людину ввели в стан анабіозу. До цього практикували це тільки на тваринах. Зокрема, свині перебували у такому стані 3 години. Скільки зможе бути в стані анабіозу людина - поки не відомо. Але вчені точно запевняють, що це не несе ніяких загроз здоров'ю.

Матерiали по темi
Вчені створили пластир, який загоює рану за декілька секунд
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту