Apple винайшла розумне скло для автомобіля - воно може змінювати освітлення і температуру в салоні

Photo by Laurenz Heymann on Unsplash
При цьому американська компанія поки жодного разу офіційно не підтвердила, що займається авторозробками.

Компанія Apple отримала патент на винахід під назвою "Системи з вікнами, що налаштовуються". У документі мова йде про розумне скло для автомобілів, яке здатне управляти власною світлопроникністю і теплопровідністю, пише Naked Science.

Такі системи будуть містити кілька шарів між двома скляними панелями. Змінюючи властивості шарів, вікна зможуть регулювати освітленість і температуру всередині салону, реагуючи як на запити пасажирів машини, так і на мінливі умови зовнішнього середовища.

Фото: patft.uspto.gov

Наприклад, якщо пасажири або водій хочуть більшої конфіденційності, вони можуть затемнити скло для сторонніх спостерігачів. При цьому смарт-система збереже достатній огляд зсередини автомобіля.

Якщо ж дорога повертає в напрямку сліпучого сонця, система буде автоматично зменшувати світлопроникність лобового скла, щоб не дезорієнтувати водія і уникнути створення аварійної ситуації. А спеціальні УФ-датчики зможуть давати більш м'який відтінок сонячного світла за запитом людини, що керує автівкою.

Цікаво, що в Apple жодного разу офіційно не підтвердили той факт, що займаються розробкою автомобілів, хоча подібні чутки ходять ще з 2016 року, коли компанія придбала для своїх потреб доменні імена apple.auto і apple.car.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту