Архівні файли Чорнобиля: українець візуалізує, як все було насправді під час катастрофи

Фото: chnpp.gov.ua
На його YouTube-каналі 6 відео. Разом вони зібрали понад три мільйони переглядів.

Український моушн-дизайнер Андрій Приймаченко цікавиться катастрофою на Чорнобильській АЕС. Він створив окремий відеопроєкт на своєму YouTube-каналі Chornobyl Files. Суть полягає в тому, що Андрій знаходить розсекречені архівні документи про аварію та візуалізує їх, а деколи навіть і озвучує. Зараз у нього вже 6 відео, які загалом зібрали понад три мільйони переглядів.

Своє перше відео він зробив ще в 2013 році. Цей ролик (чи його доволі точна копія, навіть із тією ж помилкою) згодом з’явився в серіалі "Чорнобиль" від HBO, пише Platfor.ma.

"Коли я почав досліджувати архіви, я усвідомив, що ми зовсім мало знаємо про те, що відбулось у 1986-му. На свій превеликий подив я дізнався, що радіаційного ураження зазнав не тільки СРСР та країни поруч, а і Ірландія (де є регіон, у якому ще донедавна проводили обов’язковий радіаційний контроль продуктів тваринництва), Австрія та навіть США", - розповідає Андрій Приймаченко.

Автор проєкту каже, що в публічному просторі секретних документів, пов’язаних із аварією на ЧАЕС, з’являється все більше. Є українські архіви, у яких уже давно можна знайти розсекречені документи в електронному форматі. Також є різноманітні архіви ЄС, Великобританії та США. Втім, на жаль, ще дуже багато важливих документів "осіло" у російських архівах і їх ми навряд чи колись побачимо.

"Відгуки залежать від того, скільки років аудиторії. Якщо старша аудиторія реагує стримано та цікавиться джерелом інформації, то для підлітків, здебільшого, ці відео належать до жанру horror (відповідно, їм подобається). Для мене у цьому проекті головне - щоби, незалежно від віку, люди цікавились справжньою історією і ставились з повагою до того, що відбулось 26-го квітня 1986 року", - ділиться Андрій.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту