Астронавтам NASA вдалось виростити у космосі їстівну рослину

Фото: Unsplash by petra cigale
Салат нічим не відрізняється від того, який ми їмо на Землі.

Пам'ятаєте ми писали про те, що на Міжнародній космічній станції вперше приготували печиво. Тоді, щоправда, всі сумнівались у його їстівних властивостях. 

Бінго! Астронавтам НАСА вдалось створити у космосі щось справді придатне до споживання. Вони виростили у невагомості звичайний салат, який нічим не відрізняється від нашого з вами "земного", пише The Guardian.

Проєктом вирощення салату в космосі керувала Джіоя Масса з Космічного центру імені Кеннеді. Вона каже, що таке досягнення може стати проривом для астронавтів під час довготривалих місій. 

"Якщо зберігати запаковану їжу досить довго, її якість, смакові якості й поживність погіршуються. Вітаміни деградують. Ми не можемо зараз гарантувати, що астронавти отримають потрібну кількість поживи. Крім того може бути також психологічна користь від вирощування рослин і догляданням за ними", - скзаала вчена.

Кажуть, що їжа для астронавтів останнім часом покращилась.  Все, що вирушає на МКС, повинно досягти оцінки 6 і вище за шкалою смаків від 1 до 9. Але астронавтам набридають одні і ті ж страви, вони втрачають вагу. Тому і вирішили створити щось таке, що можна вирощувати прямо в космосі. І у вчених НАСА вийшло.😊

Салат вирощували в системі під назвою Veggie, яка складається з ґрунтової подушки, LED-освітлення і системи поливу. Останню астронавти повинні заправляти через спеціальну трубку. Врожаї салату вирощують впродовж 33-56 днів, перш ніж зірвати й з’їсти, або заморозити й відправити на Землю для хімічного й біологічного аналізу. Астронавти протирали листки салату дезінфікованими серветками, перш ніж їсти.

Відомо, що тепер NASA збирається розширити ряд їстівних видів рослин, які будуть вирощувати на МКС. Зокрема, в організації планують зайнятися космічним виробництвом бок-чой, латуку і червоної капусти, а також помідорів і перців. Початок експерименту запланований вже на цей рік.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту