Астрономи розшукують добровольців для пошуку чорних дір

Фахівцем бути необов'язково - обіцяють навчити всього необхідного.

Астрономи оголосили набір волонтерів для проєкту LOFAR Radio Galaxy Zoo - програми з аналізу даних з найбільшої в світі системи радіотелескопів. Вони проводять сканування неба в діапазоні низьких частот. Основна частина даних, отриманих від системи LOFAR, обробляється в автоматичному режимі, але деякі об'єкти зі складною структурою алгоритмам не під силу, пише Naked Science.

Через це, наприклад, точність визначення положення надмасивних чорних дір за допомогою комп'ютерних програм є дуже низькою. До того ж обсяг інформації, яку збирають радіотелескопи, дуже великий. Так, перший набір даних системи LOFAR, опублікований раніше, містить інформацію від 350 тисяч різних джерел. У другому наборі, який готується зараз, цих джерел буде більше чотирьох мільйонів.

Щоби прискорити обробку інформації, вчені з Радіоастрономічного інституту Нідерландів, який керує проєктом, оголосили набір охочих взяти участь в аналізі інформації. Ентузіасти астрономії спочатку пройдуть навчання для розуміння класифікації радіогалактик, а потім отримають доступ до інформації від телескопів.

Добровольці визначатимуть, які області з інтенсивним випромінюванням в радіодіапазоні можуть стосуватися одного і того ж космічного об'єкта. Також в їхні обов'язки входитиме зіставлення джерел радіо- і оптичного випромінювання і пошук перешкод, які заважають аналізу інформації.

Допомагати астрономам можна почати прямо зараз - за посиланням. Або там же спочатку пройти навчальне відео і прочитати необхідну літературу.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту