Автор проєкту "ЗупиниЛося " про улюблену книгу: Головна її фішка - закарпатські діалекти

Продовжуємо знайомитися з літературними вподобаннями успішних українців. Сьогоднішній автор рубрики #книгонавти - журналіст, ведучий популярного інтернет-проєкту "ЗупиниЛося" Костянтин Андріюк.

Я вже й не пам’ятаю, звідки в нас вдома була ця книга. Таке враження, вона була там від мого народження. 

"Зачаровані казкою" - збірка казок закарпатських письменників. Я перечитував її в дитинстві купу разів. 

Головна фішка - це оригінальна мова написання, а саме закарпатські діалекти. Наприкінці книжки був чималий словник, я постійно туди зазирав, так і вивчив, мабуть, усі головні діалекти закарпатського краю. Слова - скарідуватися (гидувати), напудитись (налякатися), сокотитися (берегтися) і навіть поникати (шукати) мене не лякають і досі. 😊

А найголовнішою казкою для мене стала історія про Бідняка і Смерть. Бідний лікар так злидарював і так зневірився, що вирішив накласти на себе руки. Але зустрів Смерть, з якою уклав дві прості угоди - він мав лікувати бідних безкоштовно і повісити свої старі постоли (взуття) у себе на вхідних дверях! Вони завжди мали нагадувати йому, яким бідним та знедоленим він був. Смерть наділила його ясновидінням - і чоловік фантастично розбагатів. Постоли на дверях стали його дратувати та одного разу він їх зірвав та кинув у вогонь. А далі - засліпило! Почав дерти гроші з бідних за лікування та забув, ким був. Смерть прийшла. Цього разу по-справжньому.

Чоловік тривалий час дурив Смерть, вигадував відмазки, сконструював ліжко, яке не давало Смерті підійти й забрати життя. Але ліжко заклинило, Смерть підійшла до його голови та виголосила довгу промову про багатих і зажерливих. Вони мали гроші, славу, владу, але не мали одного-єдиного - можливостей порішати зі Смертю. А коли закінчила, чоловік вже був холодний!

Цю казку я несу через все своє життя.

Я - Костянтин Андріюк, попри всі свої нинішні професійні та життєві досягнення, добре пам’ятаю, де висять мої "постоли". Я - уродженець міста Радивилів, на Рівненщині, і завше пишаюся своїм походженням.

Костянтин Андріюк
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту