Батьки та діти наших часів – притча про українських виборців

Оповіданнячко про всіх нас, хто сидить у соцмережах і розпліскує жовч, стьоб, агресію та, на жаль, доволі зрідка добро. У мене теж з добром дефіцит, судячи з того, що вийшло нижче. Але одразу попереджаю: усі події та персонажі вигадані, будь-який збіг імен та сюжетних ліній з реальністю – випадковий.

Жила собі родина Українченків в одній великій хаті. Як жила – розповідати не буду, бо це довго, та й зайве – ви й самі в курсі. І ось одного разу лишилися вдома двоє – батько та син...

Справа в тому, що всі інші члени родини того дня, за відомих причин, вийшли. Хтось поїхав до баби Юлі на дачу. Хтось пішов песиків вигуляти – Бойкого й Тарутошку. Хтось повів на найближче пасовисько лагідне теля Ляшу – того самого, що в двох маток смокче... Одним словом – розпорошилися.

Син же, залишившись наодинці з батьком, запропонував зробити генеральне прибирання:

- ПАП (і це не абревіатура! - Авт.), давай-но наш плед струснемо - там же клопів купа! І вікна б відчинити не завадило, провітрити - в хаті давно вже смердить. Та й крісло, в якому ти так любиш сидіти, треба міняти - пружини он в зад так впиваються, що синці лишаються...

- Ти що, клоун?! Іди в цирку лайно за звірами прибирай, а не вдома! – сполохнувся найстарший член сімейства. – Мені й так добре. Ти бач, крісло йому забажалося, вікна відчинити... Може, мені з цими клопами комфортно. А до смороду вже всі звикли...

І чи то через поганий настрій, чи то через невихованість вирішив батько добити "молодого та раннього":

- Я зрозумів: ти – дебіл! А ще давно хотів сказати – не рідний ти мені! Мабуть, тебе мама від Колі Мойського нагуляла! І запам'ятай – ця хата моя! Сам приберуся, коли захочу. 

Тут молодь завелася:

- Ми вже за твоєю порадою одного разу "прибралися". Пам'ятаєш, викликали клінінгову компанію, а виявилося, що це - сліпий траст?! Досі відмитися не можемо... А коли пожежа була, хто на Мальдіви поперся інкогніто?

- Ти пацанам із сусіднього кварталу так хамити будеш! Уже забув, як порноактрису в хату привів? І взагалі – спершу розмовляти навчись! Ти взагалі уявляєш, як це важко за порядком у хаті стежити? Це тобі не жарти жартувати! Тут усе серйозно... Як каже дядя Слава: НеПоПриколу!

- Ой, та цей дядя Слава якийсь незрозумілий: то "йду", то "не йду"...  В Америку з'їздив - і його наче підмінили.

- Зате пісні у нього хороші... Увімкни-но мені музику, що там зараз молодь слухає?

- Ну, ось - MARUV, наприклад.

- Не треба! Її постійно сусід слухає, який у нас клапоть городу відтяпав. Давай-но краще мій улюблений Modern Tаlking. Там соліст чудовий - Томос (Андерс). Від його голосу російські попи глузд втрачають. Томос має всюди звучати!
А ще безвіз у нас є. І хто його приніс? Батько!
Знаєш, а ходімо прогуляємося, з людьми поговоримо. Нехай вони подивляться, який у мене син... дебіл!

- Ну, ходімо... Тільки спочатку в лікарню заскочимо - на аналізи, звіримо ДНК. А потім - на футбол, на НСК.

- Ні-ні, краще на лавці посидимо, під будинком! Я пледиком своїм укриюся, наших почекаю, казки розкажу...

- А це вже ні! Ти сам казав, що жити по-європейськи треба. А на "Олімпійському" фінал Євро-2012 відбувався! Тому збирайся.

- Ну, стадіон, так стадіон, - важко зітхнув батько. – Там же й аналізи здамо.

- Ні-ні, на стадіоні протяги, всі ДНК розлетяться, переплутаються. Тому тільки в лікарню.

- Не піду туди! У цій лікарні дружок твій працює - ще алкоголіком мене назве...

- Ну, тоді зустрічаємося на стадіоні. До речі, мало не забув: до нас туди ще баба Юля під'їде... Бійся!

Далі буде.

Олексій Сисоєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту