Безпечна відстань для хворого на коронавірус - два метри

Photo by Brittany Colette on Unsplash
Американський Центр контролю і профілактики захворювань пояснив механізм передачі COVID-19.

Центр контролю і профілактики захворювань США випустив рекомендацію громадянам уникати близьких контактів із зараженими COVID-19 і тими, у кого є симптоми грипу. Щодо безпечної дистанції, щоб уникнути інфікування, в ЦКЗ вважають шість футів (1,8 метра), пише hightech.plus.

Як відомо на тепер, коронавірус поширюється від людини до людини в крихітних краплях слини і слизу діаметром більше 5 мікрометрів, яка зазвичай покриває від одного до півтора метра. Якщо хворий чхає, кашляє або їсть, перебуваючи на цій відстані від здорової людини, частинки можуть потрапити на його слизову оболонку - очі, ніс або рот - і вірус проникне в організм.

Раніше експерти з контролю за поширенням інфекцій радили триматися від заражених на відстанні метра, як, наприклад, під час спалаху вірусу SARS. Але зараз агентство подвоїло дистанцію про всяк випадок, оскільки іноді частинки все ж можуть долати і більшу відстань.

Вчені, що досліджують COVID-19, не впевнені, чи може вірус поширюватися у вигляді більш дрібних і сухих крапель - аерозолів - діаметром менш 5 мкм. Аерозолі залишаються в повітрі довше і зазвичай потрапляють в організм через легені. Так поширюється, наприклад, туберкульоз і кір. Але навіть якщо у випадку з коронавірусом це так, то це не основний механізм його поширення.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту