Бідні люди старіють швидше, ніж багаті: дослідження вчених

Фото: pixabay.com

Вчені з Університетського коледжу Лондона майже десять років вивчали 5000 британців у віці від 52 років і старших, різного достатку. Вони поділили їх на чотири групи: до найбагатших віднесли тих, чиї статки в середньому становили понад $830 000; у заможних в середньому було на рахунках $310 000; у третьої групи - близько $180 000; у найбідніших - $32 000. Результати дослідження підтвердили: люди, що живуть у бідності, старіють швидше, ніж їхні багаті однолітки, пише hightech.plus.

Через приблизно вісім років ті, хто належав до останньої групи, стали відзначати швидке погіршення фізичного стану, когнітивних здібностей, емоційного благополуччя і соціальних навичок. У них слабшала пам'ять і погіршувалася мова, сповільнювалася хода, сила рук, зір і слух.

Наприклад, зниження швидкості ходьби виявилося на 38% більше серед найбідніших, в порівнянні з групою найбільш забезпечених. Проблеми із зором відзначили 16% учасників з четвертої групи, а в першій їх було 10%.

Найзаможніші люди похилого віку зберегли всі свої соціальні зв'язки протягом експерименту, тоді як найбідніші розгубили частину зв'язків і витрачали на спілкування менше часу. Крім того, вони частіше скаржилися на симптоми депресії.

Автори перераховують ряд факторів, які дозволяють заможним людям старіти повільніше - це доступ до культурних ресурсів і спортзалів, а також частий відпочинок на природі. Крім того, протягом життя вони відчувають менше стресу і рідше піддаються впливу забруднень навколишнього середовища

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту