Білим акулам подобається тусити разом: дослідження вчених

Photo by Jakob Owens on Unsplash
В основному хижаки збираються на "святкову вечерю" - поїсти разом тюленів.

Великі білі акули завжди вважалися тваринами-одинаками, які взаємодіють із собі подібними тільки задля спарювання. Однак нові дослідження показали, що ці морські хижаки можуть цілеспрямовано збиратися в групки і постійно проводити час в одній і тій же компанії, пише vokrugsveta.ua.

Раніше вчені вже знали, що велика кількість білих акул періодично збирається в певному місці, щоб полювати на тюленів. Їх також іноді помічають парами або невеликими групами навколо великих тушок, при годуванні.

До цього такі зібрання розглядалися як випадкові - адже акули прийшли тільки за їжею, а не тому, що вони хотіли взаємодіяти з іншими особинами свого виду. Однак, згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Behavioral Ecology and Sociobiology, акули можуть бути більш соціальними тваринами, ніж вважалося раніше.

Протягом чотирьох з половиною років дослідники спостерігали близько 300 акул біля островів Neptune Islands, розташованих біля південного узбережжя Австралії. Особин ідентифікували за фотографіями.

Спостереження показали, що багато акул опинялися поряд з іншими особинами свого виду частіше, ніж це могло б статися в випадковому порядку. Дослідники прийшли до висновку, що багатьом акулам подобається проводити час в певних групах, і що ці відносини можуть тривати протягом декількох років.

Причина, з якої акули формують постійні групки при годуванні, вченим поки не відома. Для її з'ясування будуть потрібні додаткові дослідження.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту