Блакитним джинсам - 170 років: хто їх насправді створив і як вони еволюціонували

Як змінювався з роками один з найпопулярніших предметів гардероба, і кому ми маємо завдячувати за винахід цього модного одягу.

Хронікери історії моди стверджують, що саме цього дня, 7 червня 1850 року комівояжер-емігрант з Кентуккі Леві (Лівай) Страусс придумав блакитні джинси. Ті самі Blue Jeans, що стали чи не найпопулярнішим одягом в світі. І навіть джерелом натхнення для музикантів.

Але це не точно. В сенсі: достеменно не відомо, коли саме Страуссу спала на думку така ідея, та й чи був він сам винахідником джинсів - теж не факт. Справа в тому, що Леві Страусс... не вмів шити, він був просто підприємцем. Зате відмінно володів голкою його компаньйон, чиє ім'я відоме менше.

Звали цю людину Джейкоб Девіс, хоча при народженні в місті Рига (нинішня столиця Латвії тоді входила до складу Російської імперії) він отримав ім'я Якоб Йофіс. Ось він-то й був спадковим кравцем, що не дивно, враховуючи його єврейське походження.

Девіс-Йофіс був кравцем, а Страусс був торговцем тканинами. Які імпортував з Франції та Італії. Французьке сукно - з міста Ним, воно так і називалася de Nimes (з Німа - DENIM). Іншу тканину привозили з Генуї (Дженоа - яку американці називали "джин"). І зрештою ця співдружність і принесла світу ті самі Blue Jeans. Правда, сталося це дещо пізніше, в 1873 році, коли Девіс вирішив зміцнити джинси металевими заклепками, з якої він познайомив Страусса. Просто тому, що у Девіса не знайшлося зайвих 68 доларів, щоб заплатити за оформлення патенту. Компаньйони розділили цю суму навпіл. Так народилася компанія Levi Strauss & Co, яка сьогодні оцінюється в 6.4 млрд доларів.

Як змінювалися джинси за останні 100 років

Андрій Римський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту