Близнюки-коміки - брати Рева: Їхали на корпоратив, а потрапили до палацу народного депутата

Дует ведучих "Не родственники", актори й сценаристи студії "Мамахохотала" розповіли, як на їхні жарти впливає зовнішня схожість, про математику гумору та чорний гумор на ТБ.

28-річні Ігор та Олексій Рева - відомі українські коміки родом з Полтави. За плечима у них школа студентської та української ліг КВК, досвід участі в "Розсміши коміка" та "Лізі сміху" (команда Manhattan), а останні чотири роки - вони постійні резиденти студії "Мамахохотала" (НЛО TV).

👬

"Перед захистом курсової помінялися светрами"

- Олексію, Ігорю, люди часто соромляться при першому знайомстві з вами через те, що не можуть вас відрізнити?

🦸‍♂️ Ігор: Почнемо з того, що ми не ображаємося, коли нас плутають. Я - Ігор, він - Льоша. Та коли ззаду кричать: "Льошо!" - на всяк випадок обертаюся. А от людям, коли вони дізнаються, що помилилися, буває ніяково.

👨‍🎤 Олексій: Але в цьому немає нічого надприродного. Всі близнюки з цим стикаються щодня. Буває спілкуєшся з кимось: давно не бачилися, зіткнулися на вулиці, поговорили, і він тобі: "Ну все, Ігорю, бувай". І ти розумієш: щойно 10 хвилин він розмовляв з іншою людиною (сміються).

- Так само можна і всі таємниці видати.

👨‍🎤 Олексій: Це важко, тому що у нас немає таємниць один від одного.

🦸‍♂️ Ігор: Наше життя завжди було дуже пов'язане. Ми вчилися в одному класі, потім - в одній групі в Полтавському національному технічному університеті. Тільки один короткий період працювали в різних структурах.

👨‍🎤 Олексій: Років до 18 ми були разом 24 години на добу. Бачили одні й ті ж речі та робили з них однакові висновки.

Все трохи змінилося, коли у кожного з'явилася сім'я. Дружина, з якою ти найбільше спілкуєшся, потроху починає впливати на тебе. Тож певна різниця в характері зараз є, але в цілому сприйняття світу у нас ідентичне.

- А хто з вас старший?

🦸‍♂️ Ігор: Олексій старше на 5 хвилин.

👨‍🎤 Олексій: Ігор каже, що я на 5 хвилин більше життя знаю (сміються).

- У звичайному житті це відчувається?

👨‍🎤 Олексій: Навпаки! Мене запитують: "Ти старше? Та не може бути. Гоша старше". Просто Ігор в університеті був головою студентського самоврядування та студмером міста. Потім став першим заступником голови всеукраїнського студради.

- А коли ви усвідомили сильну схожість і почали цим користуватися?

🦸‍♂️ Ігор: За весь час ми один єдиний раз цим скористалися. Льошка замість мене написав курсову, а коли її треба було захищати - я в ній взагалі не второпав. Сказав викладачеві: "Дайте мені 5 хвилин". Вийшов, набрав Льошу. Він прийшов, ми помінялися одягом.

👨‍🎤 Олексій: Я тоді ходив у светрах, а Гоша - в костюмах. Пішов, склав.

Але це сталося не тому, що він філонив. Просто ми з третього курсу не ходили на пари, бо працювали при університеті. Гошка був помічником ректора: зустрічі, поїздки. І того разу фізично не встигав закінчити курсову.

Найсмішніше, ця викладачка потім стала нашою колегою. Після закінчення університету ми з братом викладали та працювали на цій же кафедрі. І вона завжди всім розповідала, що вона-то нас відрізняє, бо її тато - один з близнюків. Ми їй ніколи не розповідали, що вона була єдиною, кого ми так обдурили (сміються).

🚶‍♂️🚶‍♂️

"У гуморі люди працюють за формулами"

- А почуття гумору у вас теж схоже?

👨‍🎤 Олексій: У нас з Гошею відсутнє почуття гумору. У нас є його розуміння. Ми самі цю теорію вивели та завжди її дотримуємося.

🦸‍♂️ Ігор: Вроджене почуття гумору інтуїтивніше. У будь-якій компанії є такий веселун - він просто відчуває, що буде смішно. А є придбане почуття гумору. Ти саме розумієш, чому це смішно.

У гумору теж є свої закони. І цього можна навчитися. У нас з Олексієм придбане почуття гумору, тому коли ми створюємо жарти - найчастіше кажемо: "Так, це смішно. Але самі не сміємося. Просто розуміємо, що на сцені це буде добре".

Хоча в звичайному житті у нас схоже почуття гумору. Практично завжди сміємося з одних і тих самих жартів.

👨‍🎤 Олексій: Знову-таки, у нас математичний склад розуму. І для нас важливі формули. 99 відсотків людей, які працюють у гуморі, пишуть за формулами.

Ми набували досвіду за рахунок того, що щось придумували. Потім почали помічати закономірності. Гумор - це така ж наука, як фізика або хімія. Там свої закони. Просто їх трохи складніше пояснити.

- Бо підручників немає?

🦸‍♂️ Ігор: Насправді, навіть книжки є. Коли ми тільки прийшли в студію "Мамахохотала" в 2016 році - нам хлопці кажуть: "Як, ви це не читали? Тримайте". Тож гумор - це сфера, якої можна навчитися.

- Якщо ви математики - чому вирішили пов'язати життя з гумором?

🦸‍♂️ Ігор: Упродовж життя ми займалися і плаванням, і танцями, і боротьбою, і тенісом.

👨‍🎤 Олексій: Але не вміли нічого (сміється).

🦸‍♂️ Ігор: Просто тоді батьки, бабусі й дідусі вирішили, що ми будемо туди ходити. Єдине, прийняте нами рішення, було піти в КВК.

У нашому університеті була дуже сильна школа гумору. Всі знали, що гравці КВК - найкрутіші. І коли ми вступили, наважилися створити свою команду. Спершу виграли фестиваль молодих команд, потім увійшли до фіналу української ліги. І так поступово просувалися.

Після випуску пішли в аспірантуру, але в певний момент вирішили піти з університету. Тоді у нас вже була своя студія в Полтаві, регулярні концерти. Ми пройшли в перший сезон "Ліги сміху". Почали працювати з "Кварталом", писати жарти для їхніх проєктів. І за рік вирішили: треба йти далі - й поїхали в Київ.

Там ми зв'язалися з "Мамахохотала", яких знали за часів КВК. Запропонували спробувати працювати разом. І закрутилося.

🕺🕺

"Якщо допускаєш матюки - тобі більше довіряють"

- Деякі критикують ваші виступи за чорний гумор. Як ви до цього ставитеся?

🦸‍♂️ Ігор: У нас в країні «чорним гумором» дуже часто називають те, що їм фактично не є. Коли у нас хтось говорить слово "срака" або "сука" - вважають, що це чорний гумор. Гостре слівце або використаний в розмові мат - це спосіб бути природніше на сцені і посилити комедійність ситуації. Якщо чогось немає на телевізорі - не означає, що цього не існує.

👨‍🎤 Олексій: Чесно скажу, до справжнього чорного гумору в нашій країні ще навіть не наблизилися. Як мені здається, по цензурі більшість ще щільно сидять на пострадянських шаблонах. На американських проектах вже давним-давно не запікують мати, тому що люди так розмовляють і в житті. Згадайте відомих стендап-коміків. Вони жартують над інвалідами, над померлими. Ми ще ментально не дійшли до цього.
 
Чому зараз ютубери набувають більшої популярності, ніж провідні телешоу? Все елементарно - просто вони більш жваво, більш правдоподібно виглядають. Можуть допустити якийсь мат. Їм аудиторія більше довіряє.

🦸‍♂️ Ігор: Це не означає, що наша студія привчає людей до матюків. У нас вони поодинокі. І тільки в тому моменті, де це буде справді смішно.

А відверті теми, так. Ми насамперед працюємо на молодіжну аудиторію, тому у нас є номери, де людина провалилася в туалет або у неї був секс у туалеті. Або про те, що дівчина не дала. Це цілком життєві ситуації. Якщо брати доросліші шоу - вони не розмовляють на ці теми, а молодь обговорює.

У коментарях часто говорять, що в порівнянні з іншими шоу ми вульгарніші: так, тому що працюємо на свою аудиторію, а хтось - на свою. Нашій аудиторії це близько.

- А особисті ситуації в сценічних виступах обігруєте?

🦸‍♂️ Ігор: Буває, звісно. Минулого року був номер, де жінка продає квартиру. До неї от-от мають прийти покупці. Але тут ремонтники сусідів вивалюють їй пів стіни. І намагаються її заспокоїти: мовляв, ми зараз все виправимо.

У нас, насправді, була така ситуація. Нам подзвонила мама, яка живе в Полтаві. І каже: "Мені дірку в стіні зробили".

- У житті, напевно, це було не дуже смішно.

🦸‍♂️ Ігор: Абсолютно. Але коли все вляглося, ремонтники все заклали та компенсували - ми подумали: "А чому б не зробити з цього номер?". Основа гумору - це завжди людина в біді. І у нього немає здібностей, щоб вирішити цю ситуацію. Оце і породжує комедію, конфлікт.

🤸‍♂️🤸‍♂️

"У наших номерах багато із сімейного життя"

- А дружини не ображаються, коли особисте життя виносите на сцену?

👨‍🎤 Олексій: Спочатку моїй дружині було складно, а зараз вона вже нормально сприймає. Іноді сама із себе сміється.

🦸‍♂️ Ігор: У мене є замітки в телефоні, куди я пишу фрази, діалоги, образи, які я десь побачив і почув. І там дуже багато всього з мого сімейного життя. А потім, коли пишу номер, фразу дістав - і вона туди дуже добре лягає, є живою, тому що це було в реальному житті.

- Дружина сміється, коли це бачить на екрані?

🦸‍♂️ Ігор: А вона не запам'ятовує. Якщо я хороший жарт почув - пам'ятатиму його років п'ять і перекажу дослівно. Ми дивимося на це, як на роботу. Запам'ятовуємо форму: бо якщо два слова поміняти в фразі - вона загубиться. І це буде не смішно.

Єдине, про що раджуся з дружиною, коли виставляю пост або сторіс в Інстаграм, де над нею стебуся.

- Уже звикли до вашого гумору?

🦸‍♂️ Ігор: У них немає вибору. Ми жартуємо ж і в звичайному житті. Якщо людина це не приймає - отже, це не твоя людина.

💏💑

"Що ексклюзивніше виступ, то дорожче"

- Недавно відгримів сезон корпоративів. А який самий незвичайний замовлення було у вас?

🦸‍♂️ Ігор: Новорічна ніч у будинку у депутата. Років зо два тому.

- У звичайній квартирі?

👨‍🎤 Олексій: Не у звичайній і не в квартирі! У палаці.

🦸‍♂️ Ігор: Так, це був невеликий палац.

👨‍🎤 Олексій: Нас ні про що не попереджали. Передзвонили за два тижні до Нового року. Ця ніч у нас ще була вільна. Просто скинули адресу, сказали - об 11 годині туди приїхати. Окей, під'їжджаємо. А там, як в "Один вдома" - особняк, прикрашений ліхтарикам. Завели нас через чорний вхід. Там усі в шкарпетках ходять, а ми костюми надягли, апаратуру поставили... Але нічого, відпрацювали.

- Кого легше розсмішити - натовп або невелику компанію?

🦸‍♂️ Ігор: Звісно, працювати на велику аудиторію - це найбільший кайф. У шоу-бізнесі є залаштункове правило: що менше людей, то більше гонорар. Що ексклюзивніше, то дорожче. І з такою публікою важче. Виходиш: перед тобою сидить шестеро людей. І їх треба розсмішити. Якщо у тебе аудиторія 5000 людей - навіть, якщо засміється половина, це буде 2500. А тут - три людини.

- Ви казали про підручники, формули гумору. Буває таке, що все розрахували, а в залі це не працює?

🦸‍♂️ Ігор: Так. Буває й таке. У цьому унікальність цієї сфери. Ти начебто все правильно розрахував, актор дав правильну емоцію - а воно не спрацювало. І цьому можна знайти тисячу пояснень. Можливо, перед цим щось трапилося, і люди не слухали розповідь актора, бо ще не вийшли з попередньої ситуації. Або офіціант ішов, упустив тарілку. Глядачі втратили одну фразу, яка була "гачком". І все. Не зайшло.

👨‍🎤 Олексій: Це вічний компроміс між тим, що смішно тобі та смішно глядачу. Ти, як людина, яка працює в цій сфері, багато всього бачила. І ти можеш морочитися над якимось ходом, який зрештою буде для глядача надто складним.

- Зовсім скоро у вас черговий концерт. Що готуєте до нового сезону?

🦸‍♂️ Ігор: Так, 13 лютого. Поки що не можемо розкривати всі таємниці. Але можемо сказати точно: цього разу буде один інтерактивний номер. Хід і сюжет якого визначатимуть глядачі. Пишемо та хочемо спробувати рубрику номерів з зірками - будемо запрошувати відомих людей та інтегрувати їх у наші номери.

🦸‍♂️👨‍🎤

Фото надані прес-службою «Мамахохотала».

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту