Боремось з депресією – так, щоб було весело

Депресія - це психологічний розлад, а не просто поганий настрій. І тут важливо розуміти, що, піддаючись депресивним думкам, ми заганяємо себе в кут, в якому на нас чекають емоційна пригніченість, погіршення стосунків з близькими і навіть суїцидальні думки. Як розігнати ці психологічні хмари?

Негативні емоції, забобони та сумніви - це постійні супутники депресивного стану. Вони настільки впливають на людину, що вона перестає тверезо оцінювати ситуацію, а поради оточення вважають дурними й неправильними.

Таким чином, позбавлення від депресії - справді важливе завдання, над яким потрібно старанно працювати. Наведені нижче прості поради допоможуть знову наповнити життя фарбами та зробити його краще.

Топ 25 порад щодо боротьби з депресією

Якщо уникнути депресії не вдалося, слід зібрати всю внутрішню силу в кулак і зайнятися викоріненням цього стану. Людина може без сторонньої допомоги подолати депресивний стан. Насамперед якщо скористається представленими нижче порадами:

1. Медитація. Є прихильники та противники цього методу. Але, опустивши всі релігійно-містичні забобони і звернувшись до останніх досліджень вчених, можна дізнатися, що медитація підвищує виділення серотоніну й норадреналіну, що сприяють поліпшенню настрою.

2.  Спілкування. Навіть якщо не хочеться від слова "зовсім", потрібно виходити в світ і спілкуватися з друзями та знайомими. Самоізоляція - це не найкраще рішення для людини, що перебуває в депресивному стані.

3. Спорт. Активний спосіб життя стимулює вироблення ендорфінів, що відповідають в організмі за почуття радості й щастя. Потрібно хоча б виходити на піші прогулянки тривалістю близько години.

4. Турбота про здоров'я. Саме так, від загального стану організму безпосередньо залежить емоційний стан. Хвороба, навіть незначна, забирає енергію і сприяє погіршенню настрою. Передусім приділяйте увагу правильному збалансованому харчуванню.

5. Читання. Самоосвіта є важливою складовою емоційного стану людини. Але особливо ефективно боротися з депресією дозволяють мотивуючі книги. Сьогодні вони мають великий попит і різноманітні.

Час усміхнутися:

Депресія - це коли хочеться додому, але ти вже вдома.

6. Звернення до психіатра. Іноді потрібно звернутися за допомогою до фахівця. Він вислухає і дасть цінні поради про те, як змінити думки в позитивний бік. Крім того, існують спеціальні групи підтримки, де людина може поділитися своїми думками з оточенням, дізнатися реальний досвід подолання депресії від людей, що були в подібній ситуації.

7.  Громадське життя. Сидіння в чотирьох стінах ніколи нікому не приносило користі. Кажуть, що чудовий настрій заразний - це справді перевірений факт. Саме тому потрібно відвідувати масові заходи, заряджаючись енергією від інших, дозволяючи мозку розвантажитися, позбавляючись усього негативу.

8. Щоденник подяк. Це не просто блокнот для записів, а спеціальний щоденник, де будуть записані всі позитивні події, що сталися упродовж дня. Події необхідно записувати максимально докладно. Крім того, сюди важливо записувати все, за що можна бути вдячним минулому дню.

9. Завдання на день. Увечері треба розпланувати майбутній день з установкою трьох важливих завдань. Їхнє рішення дозволить поліпшити настрій і набути впевненості у власних силах. Нехай це будуть маленькі кроки, але в майбутньому вони приведуть до великого результату.

10. Музика. Слухати треба композиції, що пробуджують позитивні думки, надихаючи на звершення серйозних вчинків. Важливо забути про плаксиві пісні про розбите кохання.

Час усміхнутися:

Ювелірні магазини для жінок - це ВИХІД з депресії. Для чоловіків - ВХІД.

11. Усміхайтеся. Стародавні мудреці казали: "Сміх продовжує життя". Насправді, твердження правдиве, адже під час сміху мозок виробляє дофамін, який відповідає за радість і задоволення в організмі.

12. Ментальна дієта. Це не відмова від продуктів, а можливість перепрограмувати власне мислення. Упродовж тижня треба відмовитися від будь-яких негативних думок, перемикаючись на позитив. Головний девіз ментальної дієти: "людина - господар своїх думок".

13. Відпускаємо образи. Зациклюючись на образах, людина накопичує в собі негативну енергію. Злість призводить до поганого емоційного стану, тобто людина шкодить собі, а не тому, на кого вона ображена.

14.  Прощаємо іншим. Не тільки давні образи, а й невміння прощати оточуючим їхні помилки призводить до пригніченого стану, який виливається в депресію.

15. Допомога оточуючим. Кажуть, дарувати подарунки приємніше, ніж отримувати їх. Це стосується також допомоги іншим. Надаючи допомогу, людина справді відчуває приємні враження, адже при цій дії мозок виділяє дофамін.

Час усміхнутися:

- Люба, а що це у нас сьогодні на обід?
- Картопля в депресії.
- Як це?
- Ну, пюре. Начебто картопля, як картопля, але така подавлена.?

16.  Сонячні ванни. Це сприяє виробленню вітаміну D, який не лише важливий для всіх процесів в організмі, а й сприяє поліпшенню настрою.

17. Підтримка близьких. Перебуваючи в депресивному стані, необхідно оточити себе людьми, які підтримуватимуть і всіляко витягуватимуть з цього стану. Всіх людей, що тягнуть людину баластом на дно, потрібно відсіяти.

18. Аналіз думок. Всі негативні думки потрібно ретельно проаналізувати. Можливо, записати на папір і обміркувати ще раз. Це те, що пригнічує людину і робить її нікчемною у власних очах. Потрібно спробувати знайти першопричину.

19. Здоровий сон. Це необхідні людині 8 годин сну. На жаль, сучасний ритм життя не завжди дозволяє виспатися. Але при депресії дуже важливо приділяти сну достатню кількість часу.

20. Улюблені заняття. Кожна людина має хобія. Кіно, відвідування басейну або каруселі? При депресії потрібно махнути на все рукою і радіти життю. Можливо, доведеться змусити себе сходити на улюблений фільм або в театр, але згодом в організмі обов'язково відбудуться зміни - захоплення і хобі почнуть приносити задоволення.

Час усміхнутися:

У Нафтогазі депресія - у керівництва закінчуються мрії.

21. Ні перфекціонізму. Зайва зацикленість на тому, щоб усе було правильно, призводить до пригніченості, безсонню, емоційному виснаженню та проблемам зі здоров'ям. Іноді треба простіше ставитися до життя. Нічого ідеального і досконалого в цьому світі не існує. Недоліки - це нормально, потрібно навчитися радіти тому, що є.

22. Час для себе. Потрібно вміти розривати замкнене коло. Відпочинок на природі, подорож у нове місто або щось інше, але обов'язково для себе.

23.  Приймаємо все нове. Часто для перемоги над депресією слід зайнятися чимось абсолютно новим. Спробувати себе в ролі волонтера, прочитати книгу іноземною мовою (заодно вивчивши її), стрибнути з парашутом або відвідати музей, в якому раніше не доводилося бувати.

24. Прогулянки на природі. Багато душевних ран були загоєні при спілкуванні з природою. Щебетання птахів, дзюрчання струмків і шелест листя - це особлива пісня, яка сприймається душею з особливою близькістю.

25. Остання порада - ніколи не треба здаватися! Опустити руки, впасти і звинувачувати когось у всіх бідах легко. Подолати всі перешкоди складно, але можливо. Немає непереборних перешкод у житті, є люди, які занадто рано здалися.

Пора усміхнутися:

І осіння депресія перетворюється... Перетворюється депресія... В елегантний новорічний запій!?

Ілюстрації - icons8.com

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту