Будинки з грибів: знайшли новий спосіб створення житла для астронавтів NASA

Фото: Pexels Pixabay
Звичайне будування на Марсі чи Місяці буде не в моді.😃

Для когось у житті головне - народити сина, посидити дерево та збудувати житло, а астронавти в майбутньому своє житло "вирощуватимуть". Уявляєте, до чого технології доходять.😳

Астронавти, які летять на Місяць чи Марс, зможуть собі там будинок не будувати, а ростити з грибів, кажуть у NASA, пише видання CNN

Транспортування матеріалів, які астронавти могли б брати ыз собою в космос для будівництва, за всіма розрахунками, будуть дуже дорогі. Готові місця для безпечного та тривалого проживання на Місяці чи Марсі ще дорожчі, до того ж, громіздкі. Тому в Дослідницькому центрі Еймса в Каліфорнії придумали цілий проєкт, який спрямували на розробку ідей створення житла у непридатних для життя умовах. У результаті основним виходом у цьоому питанні визнали - "вирощування" житла з грибів і міцелію (грибниці), невидимих підземних ниток, що складають основу гриба.

"Зараз традиційні проєкти середовища проживання на Марсі схожі на черепаху, перенесення будинків на спині, - це надійний план, але з величезними витратами енергії. Замість цього ми можемо використовувати міцелій для вирощування середовищ існування, коли доберемося туди", - сказала Лінн Ротшильд, головна дослідниця проєкту на ранній стадії.

Астронавти зможуть взяти набагато компактніше середовище проживання з легких матеріалів. Грибні спори переживуть тривалий космічний політ. А на місці астронавти просто будуть активовувати ці гриби за допомогою додавання у них води.

А ще потурбувались про забруднення Марсу та Місяця. Точніше уникнення цієї проблеми. Міцелій генетично змінять так, щоб він не міг існувати, якщо буде відділений від поверхні. 

За задумом проєкту, "космічний" будинок складатиметься з трьох шарів: льоду - це захистить астронавтів від радіації, ціанобактерій - вони перероблюватимуть вологу і сонячне світло на кисень для астронавтів та міцелію.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту