"Це партнер з абсолютним ведінням партнерки" - спогади молодих хореографів про роботу з Григорієм Чапкісом

Фото: Instagram tanci1plus1
"Йод" розпитав молодих та успішних українських хореографів, як їм працювалось з легендарним Григорієм Миколайовичем. А ще відвідав його творчий вечір з нагоди ювілею.?

24 лютого українському танцівнику та хореографу Григорію Чапкісу виповнилось 90 років. Під час нашого інтерв'ю, Григорій Миколайович запросив на свій творчий вечір. Відбувався він у концертній залі одного з університетів у Києві, а привітати ювіляра прийшли багато почесних гостей та зірок шоу-бізнесу. Серед них: художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського Мирослав Вантух, Юрій Горбунов, Владислав Яма, Володимир Гришко, Камалія, Дмитро Дікусар та інші.

Можемо сказати, що у залі панувала по-справжньому святкова, але водночас домашня атмосфера. Григорій Миколайович розповідав про своє життя, а вкрапленнями між його історією були вітання гостей чи концертні номери запрошених артистів. Сам Григорій Чапкіс теж не відставав - танцював і циганочку, і сучасні танці, і ча-ча-ча.?

А ще під час заходу, від імені Президента України Володимира Зеленського, іменинника нагородили орденом князя Ярослава Мудрого. Сам президент на свято не приїхав.

А ще ми поспілкувались з молодими відомими українськими хореографами, які колись працювали з Григорієм Чапкісом. Вони згадали історії з життя та розповіли, чого найголовнішого навчились у ювіляра.?

Олена Шоптенко

Фото: Instagram alena_shoptenko

Усюди, де з'являється Григорій Миколайович, він завжди танцює.

Я викладаю в університеті культури мистецтво балетмейстера, а Григорій Миколайович теж професор цього університету. На початку навчального року він виголосив промову. Він говорив про те, що зараз дуже важливо танцівнику володіти різними напрямками. Це дуже близько моєму розумінню хореографії, дуже прогресивно. А Григорій Миколайович, у своєму консервативному віці, так само мислить - справжній професіонал. Він неймовірний ідейний натхненник. Слухати його можна вічно, це захоплює.

Ми дуже багато стикалися з ним за час різних танцювальних проєктів. Пам'ятаю, що колись  точно танцювали з ним в одному номері на паркеті. У нас дуже теплі стосунки. Найцікавіше те, що він називав і називає мене завжди тільки за прізвищем. Я скільки пам'ятаю, він завжди говорив просто "Шоптенко". Навіть коли мене комусь представляє, то каже: "Знайомтесь - це та сама Шоптенко". А ще дуже цікаво вимовляє моє прізвище: виходить завжди через яскраво виражене "о". Така ось фішка.?

Ксенія Горб

Під час п'ятого чи шостого ефіру "Танців з зірками" останнього сезону, де я була головним хореографом, додали четвертого суддю, і це був Григорій Чапкіс. На початку ефіру був номер відкриття, де в певний момент з-під екранів у центр сцени мав вийти Григорій. Ми дуже хвилювалися з приводу його здоров'я і того, скільки часу йому потрібно на вихід. Під час генерального прогону, я виходила разом з ним 3 рази. І десь на четвертий раз мене хтось відволік, і було цікаво, що він постукав мене по плечу і сказав: "Мені здається, мені пора виходити". Тільки подумайте, він настільки уважно запам'ятав хореографію загального танцю, настільки уважно запам'ятав структуру музики, що буквально за третім разом запам'ятав, коли йому потрібно вийти, як і в якому темпі. Ми тоді дуже здивувалися, бо дуже давно він не виступав вже на сцені, плюс була дуже складна хореографія учасників. Але він зробив усе ідеально.

Найголовніше те, з якими палаючими очима він дивиться на будь-який танець навіть, якщо це звичайне тренування. Він дуже уважний і переймається кожним рухом. Він викладається повністю і від чистого серця навіть, коли його не бачить глядач. Наприклад, цього сезону він танцював з парою Вікторія Булітко і Дмитро Дікусар, і, навіть стоячи поза камерами, він відігравав емоцію і "жив" разом з парою.

Фото надала Ксенія Горб для "Йод"

Дуже давно, років 10 тому, ми танцювали з ним танго. Це партнер з абсолютним ведінням партнерки і з абсолютною впевненістю в своїх кроках. Ми були, як єдине ціле.

А ще я його одного разу запитала: "Що найголовніше в танцях?". А він відповів: "Бажання любові - більше за любов". Тут нічого додати.?

Фото надала Ксенія Горб для "Йод"

Дмитро Дікусар

Фото: Instagram dikusar_dmitriy

Найважливішим і цікавим досвідом для мене був танець з Григорієм Миколайовичем в останньому сезоні "Танців із зірками". Працюючи поруч, я усвідомив, як сильно він відданий мистецтву танцю. Я не зустрічав людей, які були так закохані в танець і життя. Це надихнуло мене.

Ще дуже важливим для мене була висока оцінка Чапкіса моїм навичкам танцівника і хореографа цього ж сезону. Він був єдиним суддею, який більше привернув увагу глядачів на мій професіоналізм, а не особисте життя.

Ілона Гвоздьова

Я захоплююся його життєвою енергією.

Коли я була маленькою, юною, я танцювала на конкурсах як учасниця, а Григорій Миколайович був завжди почесним членом журі. На одному з конкурсів, коли мене нагороджували, він підійшов і сказав моєму педагогу, що у мене буде блискуче танцювальне майбутнє. Тоді його слова дуже запали мені в душу і мотивували мене, за що йому дуже вдячна.

Дай боже усім нам прожити таке яскраве, насичене творче життя і досягти таких висот.?

Фото: Instagram ilonagvozdeva
Фото надала Ілона Гвоздьова для "Йод"

Олександр Лещенко

Фото: Instagram artistleshchenko

Григорій Чапкіс дуже мотивує завжди виглядати гідно і привабливо. Він завжди вдягнений, як "з голочки" - почуття смаку і стилю відмінне. Знає, що таке елегантність, що таке краса, а це дуже важливо в світі мистецтва, та й в побуті. Цього у нього можна повчитися.

Прикольно, що він вміє розважати молоде покоління, а молода енергія його живить і дає кайф від життя. Він - людина з гумором. Уміння в його віці дотепно жартувати - це вражає.

Матерiали по темi
Григорій Чапкіс vs Грег Чапкіс - танцювальний інтерв'ю-батл поколінь
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту