Через глобальне потепління люди будуть хворіти на грип круглий рік

Фото: pexels.com
Вчені попередили, що вірус по-різному поводиться у помірному і тропічному кліматі.

Зараз в Європі та США люди хворіють на грип у холодну пору року. Однак уже в найближчі десятиліття хвороба почне поширюватися протягом усього року, як це зараз відбувається в тропіках, пише hightech.plus.

У країнах з помірним кліматом грип вважається зимовою хворобою, яка легко поширюється в холодному повітрі. Здавалося б, глобальне потепління має стати для вірусу поганою новиною, адже воно скоротить тривалість найбільш сприятливого для нього сезону. Однак вчені відзначають, що в тропіках відносини грипу з погодою зовсім інші. Тут, в теплому і вологому кліматі, вірус вражає людей цілий рік. І разом з тим, як зростає температура, США і Європу очікує аналогічна ситуація.

Дослідники поки не розуміють, чому вірус грипу по-різному веде себе в тропічному і помірному кліматі. Проте вони вже помітили, що зона, в якій люди хворіють на грип круглий рік, розширюється в міру нагрівання планети.

Якщо сезонні спалахи поступляться місцем сталому поширенню хвороби, лікарям доведеться змінити існуючі схеми вакцинації. Сьогодні, щоб захиститися від регулярно мутуючого вірусу, рекомендується робити щеплення раз на рік, зазвичай восени. У майбутньому оновлювати захист, можливо, доведеться кілька разів на рік. У дослідників і лікарів така перспектива викликає жах: людей непросто змусити робити щеплення навіть раз на рік, тож не варто розраховувати на популярність багаторазової вакцинації.

Крім того, доведеться значно прискорити розробку нових вакцин, адже у вірусу буде набагато більше часу на еволюцію.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту