Через глобальне потепління можуть зникнути сотні видів риб, - вчені

Фото: Unsplash by Yomex Owo

Група німецьких вчених після свого нового дослідження зробили висновок, що через глобальне потепління та його вплив на температуру океанів та річок можуть вимерти сотні видів риб, пише CNN, посиаючись на журнал Science.

Серед таких екземплярів є і найважливіші з комерційної точки зору. Наприклад, тріска, минтай, лосось, риба-меч, форель і морська щука. 

Вчені досліджували найвразливіший етап життєвого циклу риб - це стадію ембріона, яка має вирішальне значення для розмноження і виживання видів. А до уваги взяли майже 700 видів морських і прісноводних риб з кліматичних зон по всьому світу.

"Якщо зміна клімату буде тривати без контролю, ми, ймовірно, побачимо великі зміни у видовому складі наших екосистем. Коли види більше не можуть розмножуватися у своїх традиційних середовищах існування, вони повинні або піти в глибші води, або далі на північ, якщо це можливо, або вимерти", - сказав Флемінг Даллку, морський біолог з німецького Інституту Альфреда Вегенера з полярних та морських досліджень і один з авторів статті. 

Вчені кажуть, що 60% досліджених видів риб у нинішніх ареалах проживання можуть бути під загрозою зникнення до 2100 року, якщо температура стане на 4-5°C вище доіндустріальних температур. Однак, якщо урядам країн вдасться підтримати рівень глобального потепління до 1,5°C, кількість видів, які знаходяться під загрозою, складе 10%.

Матерiали по темi
Мапа дня: в якій країні яка риба - головна
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту