Фото: Unsplash

Через забруднення природи білі ведмеді ризикують втратити пеніси. Чому

Наслідки недбалого ставлення людини до довкілля проявляються дедалі страхітливішими випадками.

Скорочення популяції білих ведмедів може прискоритися.

До таких висновків дійшли данські та канадські біологи, що провели нетипове дослідження. Вчені вирішили перевірити, як забруднення планети впливає на щільність кісток арктичних тварин, зокрема їхній бакулюм (кістку пенісу).

Дослідники перевірили стан статевого органу у 471 білого ведмедя, які мешкають у Канаді та Гренландії. З'ясувалося, що вище була кількість кислотних карбонатів у їхніх організмах, то крихкішими ставали їхні пеніси. У більшості ведмедів зафіксували остеопенію - стан, коли щільність кісток є нижчою від норми та може призвести до легкого ламання.

"Це свідчить про те, що деякі полярні ведмеді опинилися під загрозою не тільки через зміни клімату, а й через забруднення. Ці фактори впливають на репродуктивні органи тварин і навіть, можливо, на їхню здатність до розмноження", – зауважила Крістіан Зонн, голова дослідницької групи. 

Карбонати потрапляють до організму ведмедів через їжу та забруднену воду, яку ті вживають. І хоча вчені зазначають, що на фактори крихкості пенісів могло вплинути різне харчування тварин, яке вони не брали до уваги, вплив забруднення на міцність пенісів точно є. Це доводять попередні дослідження, які продемонстрували взаємозв'язок між кількістю карбонатів та щільністю губчастої кісткової тканини у сірих тюленів та американських алігаторів.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту