Червоне вино, частково, захищає від коронавірусу, - канадські вчені

Фото: Unsplash by Kelsey Chance
Фермент, який є у цьому напої, здатний протистояти легеневій недостатності, яка часто супроводжує COVID-19.

Дослідники з університету Лаваля виявили антиоксидант, який ефективно протистоїть респіраторному дистрес-синдрому. Як відомо, він є частим супутником Covid-19, адже є наслідком запального процесу в легенях. Фактично, це - легенева недостатність, яка зазвичай супроводжує коронавірус.

Канадські медики зробили висновок, що ключову роль тут відіграє фермент АСЕ2, пише видання Tododisca. Коли його вміст в організмі зростає, тяжкість синдрому легеневої недостатності знижується. На думку вчених, щоб це сталось, потрібен ресвератрол. Цей антиоксидант міститься у вині. Найбільша його концентрація у червоному, хоча і у білому теж є.?

Вчені припускають, що респіраторний дистрес-синдром може бути викликаний надмірною активністю імунної системи. А ресвератрол відомий своєю здатністю пригнічувати цю активність. На думку італійської дослідниці Люсії Малагуарнера з університету Катанья, яка не брала участі в дослідженні канадських вчених, придушення запальних процесів у легенях полегшує дихання пацієнтів. І це - найважливіший результат канадського дослідження.

Назвати червоне вино ліками від коронавірусу булоб не правильно (та навіть абсурдно). Але те, що ресвератрол з вина може полегшувати перебіг хвороби Covid-19 у деяких пацієнтів - новий факт вчених.

До речі, для того, щоб отримати ресвератрол, не обов’язково пити вино. Цей антиоксидант також міститься в арахісі і фісташках, у малині, чорниці, винограді й какао. Однак, червоне вино все-таки залишається найефективнішим способом отримання ресвератрола, кажуть вчені.

Додамо, що дана новина не є рекламою чи пропагандою вживання алкогольних напоїв.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Dar'ya Davydenko
17 серп 2020 р., 14:05
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту