Фото: @znamkamarada

Чеські програмісти безкоштовно розробили сервіс, на який уряд хотів витратити 16 млн євро

Технарі подарували його політикам у знак протесту проти "марнотратства".

Міністерство транспорту Чехії відкрило тендер на створення сайту, який дозволить купувати квитки на проїзд платними магістралями країни онлайн. Його вартість оцінили в 16 мільйонів євро. Гроші мали піти на розробку інтернет-магазину і додатків для смартфонів.

Але відкритого тендера не сталося. Міністерство самостійно обрало для розробки одну компанію - Asseco Central Europe, що викликало обурення у громадськості.

Як передають чеські новини, програмісти виступили проти виділення такої величезної суми на легкий проєкт. Щоб це довести, команда Actum Digital на чолі з Томашем Вондрачеком через інтернет зібрала 60 айтішників і дала їм завдання: за вихідні розробити сервіс для Мінтранспорту.

До вечора неділі програмісти створили сайт fairznamka.cz, який в більшості задовольнив запити чиновників. У понеділок він запрацював у тестовому режимі.

Вондрачек "подарував" сервіс уряду. До 2020 року його повинні доопрацювати, але на це витратять 25% від заявленої суми всього проєкту.

Після цього міністра транспорту Чехії Володимира Кремліка відправили у відставку. А прем'єр-міністр країни заявив, що надалі буде відстежувати великі замовлення в міністерствах, щоб не допустити необ'єктивного завищення цін на послуги.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту