Фото: Unsplash

Чхання виявилося більш небезпечним для поширення вірусів, ніж кашель

Вчені вирахували, що при чханні мікроби залишаються в повітрі довше, ніж при кашлі.

Тривалий час вважалося, що мікроби, які вилітають з організму людини при чханні або кашлі, поширюються на однакову дистанцію - від 1,5 до 2,5 метра.

Але фізик Лідія Буруіба з Массачусетського технологічного інституту провела нове дослідження, яке довело, що ці цифри - неправдиві.

Як зазначає видання N+1, Лідія за допомогою високошвидкісної камери записала момент чхання і виміряла довжину поширення мікробів. Виявилося, що вона у 4 рази перевищує минулі показники. Таким чином віруси й мікроби під час чхання можуть долітати на відстань 7-8 метрів від джерела їхнього поширення! Але при кашлі дистанція залишається сталою - на рівні 2 метрів.

Окрім того, при чханні мікроби можуть затримуватися в повітрі до декількох хвилин. Це залежить від його вологості.

Фізик пояснила, що дистанція в півтора-два метри вважається небезпечною зоною для поширення коронавірусу. Але якщо враховувати її нове дослідження, то ці дані потрібно переглянути.

Відзначимо, що головним симптомом при COVID-19 вважається не чхання, а саме кашель. Для нього ж дистанція поширення мікробів, нагадаємо, залишається на рівні кількох метрів.

Матерiали по темi
1 квітня на карантині: найкращі меми про домашнє навчання під час самоізоляції
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту