Чи корисна ваша кутя: порівняйте свою різдвяну страву з тим, що радить Уляна Супрун

Екс-міністр охорони здоров'я продовжує серіал власних порад в Фейсбуці. Цього разу вона розібрала традиційне блюдо Святвечора - кутю.

"Написати пост про рецепт куті = започаткувати велику суперечку😉Адже в кожній місцині, місті, селі, сім’ї є свій рецепт куті та свої секрети" - так починається довгий допис Уляни Супрун про те, якою має бути здорова кутя.

І дійсно, в коментарях невеличка суперечка відбулась, але порівняно мирна - мабуть, у Святвечір українці не хочуть гризтися. Краще - гризти. Кутю.

Ми вирішили не розписувати усі поради екс-міністерки, а витягли з її допису найцікавіші нюанси. Аби ви могли порівняти - чи схожа ваша кутя на те, що пропонує пані Уляна. 

Мед не такий вже і корисний?

Не передайте куті меду. Мед — не цілющий і не природніший за буряковий цукор. Для нас це додані прості цукри, ще й здебільшого фруктоза, що шкодить бактеріям кишківника та нашому жировому обміну. В сухофруктах та родзинках цукру вдосталь.

Мак - це суперфуд

Мак - це не привід для жартів про наркотики, а ще один суперфуд. Білок становить 18% маси макового насіння, при чому це білок, багатий на мрію атлетів — ВСАА (амінокислоти із розгалуженим ланцюгом).

Мак - це одне із найкращих джерел кальцію, магнію, марганцю, цинку та заліза. В ньому також рекордно багато тіаміну. Насіння містить 20% харчових волокон, майже 50% ненасичених жирів. Так, 100 грамів навряд чи можна з’їсти, але збагачувати в такий спосіб свій раціон варто не лише на Святвечір.

Злаки та крупи треба добре мити

Мийте пшеницю. Так, якщо її не замочити, варити доведеться довго. Але пшениця, як і інші злаки та не-злакові крупи, має на собі рештки фунгіцидів - протигрибкової отрути. Нам вона не потрібна. Тому краще промити пшеницю перед замочуванням, або поміняти воду через годину.

Про узвар і фрукти-ягоди

З огляду на користь для здоров’я, найкраще кутю заливати наваристим узваром, при чому разом зі скибками яблук, груш чи чорносливу. Це джерело харчових волокон. А чорнослив той взагалі багатий на залізо, мідь та інші мікроелементи, містить половину денної потреби у вітаміні В6 і ще 20% від добової норми магнію. Ще й запобігає закрепам.

Про волоські горіхи: від них не жиріють

Волоські горіхи, наш експортний товар, варті бути в щоденному меню і у багатій куті, бо це - джерело поліненасичених жирних кислот, вітаміну Е, всіх вітамінів групи В, особливо фолату, білка, клітковини та заліза.

Забудьте міф про те, що три (два, шість) горіхи на день - це ожиріння та алергія два в одному. Якщо ви поїсте горіхів, того дня вас значно менше тягнутиме на жирне, солодке чи ковбаски. А алергія - то річ індивідуальна, і якщо вона у вас є, ви це знаєте з дитинства. А як немає, то їжте горіхи на здоров’я. Головне, запивайте водою, бо вони дуже сухі.

Горіхи замочувати наперед не потрібно, а ось промити також варто.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту