"Чи має вчитель право на помилку?" - колонка найпопулярнішого педагога-влогера Олександра Авраменка

Найвідоміший викладач української мови, "Вчитель року-1996", який багато років навчав українців на радіо та телебаченні, а зараз продовжує це робити за допомогою популярного філологічного відео-блогу, на прохання Йод.media написав невеличку колонку щодо скандалу, який розгорівся в соцмережах навколо помилок вчителів Всеукраїнської школи онлайн.

Частина 1. Умови

Уявіть, вас підсвічують потужними лампами; грим, який щойно нанесли, поволі починає танути й сповзати; ти мусиш дивитися в камеру й спілкуватися з нею, бо цільова аудиторія десь там, далеко від об’єктивів, – у далеких і близьких степах і містах України.

Без досвіду важко бути переконливим, адресувати інформацію металево-пластиковому предмету з потужними лінзами. Чужі люди на майданчику…

А ще – треба вміти стояти перед камерою, контролювати свої жести, міміку, голос, вибудовувати інтонаційний малюнок… Про знання сценарію уроку напам’ять годі й говорити!

Матерiали по темi
Чим замінити школу на карантині: безкоштовні відеоуроки з кращими вчителями і онлайн-підготовка до ЗНО

Частина 2. З мого досвіду

Упевненість, легкість, природність і переконливість приходять лише з часом, коли працюєш на камеру. Тут головне – досвід. Я записав сотні телеуроків, тому знаю, про що кажу.

Мої уроки, на відміну від моїх колег, знімали в комфортних умовах, проте іноді я теж припускався неточностей. Було неприємно, але робив висновки, вставав і йшов уперед. Навіть зняв окремий урок, давши йому промовисту назву: "Помилки, яких припустився Олександр Авраменко"… І це спрацювало! 150 000 переглядів! Українці 150 тисяч разів навчалися на моїх помилках! Хіба це не успіх?! ?

Частина 3. Замість висновку

Тож, коли в інформаційному просторі здійняли галас через ПООДИНОКІ помилки чи неточності, яких припускаються "телевчителі"-новачки, я був неприємно здивований. Кожен має право на помилку. І вчитель також. А надто вчитель, який в умовах карантину покидає свою родину, щоб за безкоштовно днювати й ночувати перед телекамерами.

Знаю, що знімають ці уроки в дуже стислі терміни (поспіх зумовлений карантином), їх учителі навіть не встигають переглянути перед виходом в ефір. Тож у цей складний час ми, люди, маємо навчитися бути людяними – поблажливими, вдячними й терпимими.

Успіхів вам, дорогі телевчителі!

Матерiали по темi
Олександр Авраменко - філолог, який підтягував українську Зеленського: "Я працював з ним декілька років"
Олександр Авраменко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Вікторія Макогон
Кожен з нас помиляється, тож вчителям,які зголосилися це зробити,велике спасибі. І знову ж таки дозвольте виправлення в назві статті: педагог - блогер.
14 квіт 2020 р., 11:29
Коваленко Тетяна
Учитель не робот,може припуститися пмилки,хто не працює ,той не помиляється.
14 квіт 2020 р., 09:02
Світлана Василівна
Всі ,хто працює -помиляються!
14 квіт 2020 р., 07:58
Данил Оноприенко
Учител1 ми Вас любимо
13 квіт 2020 р., 19:34
Тетяна Тата
Я також погоджуюся, що кожен з нас може помилитися. А ''телевчителі'' молодці, цікаво проводять телеуроки.
13 квіт 2020 р., 16:47
Виктория Гунько
Це ж класно! Якщо критикують, значить, не байдуже, значить, дивляться, значить, мислять!
13 квіт 2020 р., 13:52
Раиса Гуртова
Так, згодна, що кожен має право помилитися,адже, не помиляється той, хто нічого не робить))
13 квіт 2020 р., 07:11
Наталя Стефанишина
Підтримую на всі 200%
12 квіт 2020 р., 20:24
Олена Мащенко
Щоб когось критикувати, треба спочатку самому бути досконалим у тій чи іншій галузі. Робити зауваження - це легше всього!
12 квіт 2020 р., 19:49
Галина Сунік
Мудро. Повчально.Вдячні Вам!
12 квіт 2020 р., 19:31
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту