Чи співали "Бітлз" про Україну

Спойлер: так, співали! 25 червня, у Глобальний день "Бітлз", слухаємо культові пісні легендарних "жуків", що вплинули на історію, культуру та політику в усьому світі. А також згадуємо деякі відомі й не дуже факти про кращі композиції "бітлів".

25 червня - глобальний день The Beatles. Не плутати з Міжнародним днем ​​"Бітлз", який з ініціативи ЮНЕСКО святкується 16 січня, в день заснування групи. І до речі, через півроку наближається ювілей цієї події - рівно 60 років. А 25 червня 1967 року четвірка Ліверпуля виступила в ефірі з піснею "All You Need Is Love" - ​​композицією, назва якої стало культовим: "Все, що тобі потрібно, це - любов!"

Саме ця подія і стала приводом для заснування сьогоднішнього пам'ятного дня.

"Йод" склав суб'єктивний хіт-парад самих-самих пісень "Ліверпульскої четвірки", які залишили слід не тільки в музиці.

Слухаємо ще раз, заодно - дізнаємося про цікаві факти, пов'язаних з тією чи іншою композицією.

Найглобальніша та найполітизованіша. All You Need Is Love

Власне, з пісні, що стала приводом для свята дня, і почнемо.

Глобальність композиції в тому, що її прем'єра транслювалася на 26 країн світу в телевізійному ефірі в програмі "Наш світ" (Our World).

Крім того, цю пісню критики вважають першою композицією "Бітлз", в якій присутня політика. До речі, в ній в перших акордах звучить фрагмент "Марсельєзи" - гімну Франції, і неофіційного гімну всіх революціонерів.

Автор Джон Леннон дуже любив гучні гасла і в подальшому не раз використовував їх у творчості. Аll You Need Is Love стала "пробною кулею", після чого Леннон використовував музичні маніфести все частіше. Але визнаним гімном стала не вона, а інша пісня - Imagine, яку Леннон написав уже сам, "без ансамблю", як то кажуть. І яка носить неофіційне звання гімну пацифістів.

Найпопулярніша. Hey, Jude!

У 2004 році журнал Rolling Stone склав список 500 найвидатніших пісень усіх часів. До слова, названа вище Imagine в ньому - на 3-му місці. На 8-й позиції рейтингу опинилася композиція "Hey, Jude!", а не "Yesterday" (тільки 13-е місце), яку в інших хіт-парадах вважають, мало не піснею тисячоліття. Але в Британії "Hey, Jude!" все ж популярніше, ніж усі інші пісні "бітлів". Настільки, що на честь вигаданого героя пісні (відомо, що Пол Маккартні написав її, щоб підбадьорити маленького сина Джона Леннона, Джуліана, після розлучення батьків. І спочатку пісня називалася "Гей, Джул!" Але після переробив ім'я персонажа, до якого звертається в тексті на абстрактного Джуда) називали дітей. Так, у 1972-му році в родині лондонських вчителів народився блискучий у майбутньому актор Джуд Лоу.

Найромантичніша, найкопійованіша та... найбезглуздіша. Yesterday

У романтичній композиції Yesterday, яку називають чи не першою в історії музики рок-баладою, абсолютно безглузда історія народження. Відомий факт: спочатку пісня називала "Яєчня", і в ній були такі рядки "Scrambled eggs, Oh, my baby how I love your legs..." ("Яєчне, о, мила моя, як мені подобаються твої ніжки..."). Більш того, саме з такою назвою вона і була записана вперше в США, через що пізніше, коли автор Пол Маккартні та компанія допрацювали пісню з новим текстом, то їх спочатку навіть... звинуватили в плагіаті! Мовляв, уже чули цю мелодію, але з іншою назвою.

Натомість досі мало кого бентежить сама ідея запозичувати у "Бітлз" цей хіт. За версією Книги рекордів Гіннеса, Yesterday - найкопійованіша пісня в історії людства.

Різні виконавці переспівували її близько 3000 разів у своїх каверах!

Найфутбольніша. Yellow Submarine

На відміну, наприклад, від композицій групи Queen ("We Will Rock You", "We Are The Champions"), у The Beatles майже немає "футбольних" пісень. Таких, які виконують "а капела" фанати під час матчів. Власне, самі "бітли", хоч і з Ліверпуля, були абсолютно байдужими до футболу.

Але невигадливий ритм пісеньки "Yellow Submarine" (Жовтий підводний човен) чудово лягає під футбольні кричалки, які люблять скандувати з трибун футбольні фанати.

Більш того, ця пісня - офіційне прізвисько цілого футбольного клубу. Причому не в Британії, а в Іспанії. "Жовтою субмариною" називають самі себе футболісти й фанати клубу "Вільярреал".

Найбільш "українська". Back in the U.S.S.R.

Серед шанувальників музики, не особливо знайомих з історією групи, є легенда про те, що "Бітлз" бували з гастролями в Радянському союзі. Найбожевільніша версія - "таємний концерт у Кремлі". Можливо, через пісню Back in the USSR. Але ні, в СРСР "бітли" не бували ніколи. І в Україні включно. Зате вони про Україну співали! Так-так, ще в 1968 році в тій самій Back in the USSR.

У пісні є такий рядок:

"Well the Ukraine girls really knock me out" (Українські дівчата реально відправляють мене в нокаут) - на відео на позначці 1:04:

Андрій Римський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту