Чи співали "Бітлз" про Україну

Спойлер: так, співали! 16 січня, у Всесвітний день "Бітлз", слухаємо культові пісні легендарних "жуків", що вплинули на історію, культуру та політику в усьому світі. А також згадуємо деякі відомі й не дуже факти про кращі композиції "бітлів".

16 січня - Міжнародний день "Бітлз", що святкується за ініціативою ЮНЕСКО через символічность дати: 16 cічня 1957 року в Ліверпулі відкрився легендарний клуб "The Cavern" ("Печера"), в якому 3 роки потому дебютували "жуки". А пізніше в цей же день, 16 січня 1964 року, четвірка з Ліверпуля вперше очолила американський хіт-парад за версією журналу "Cashbox" з композицією "I Want To Hold Your Hand".

Але не плутайте з датою заснування! Так, в цьому році 60-річний ювілей групи, але точного "дня народження" у "Бітлз" немає.

До речі, є ще Всесвітній день The Beatles, який відзначається 25 червня. У цей день в 1967 році четвірка Ліверпуля виступила в ефірі з піснею "All You Need Is Love" - ​​композицією, назва якої стала культовою: "Все, що тобі потрібно, це любов!" Але свят, присвячених цим хлопцям, забагато не буває.

"Йод" склав суб'єктивний хіт-парад самих-самих пісень "Ліверпульскої четвірки", які залишили слід не тільки в музиці.

Слухаємо ще раз, заодно - дізнаємося про цікаві факти, пов'язаних з тією чи іншою композицією.

Найглобальніша та найполітизованіша. All You Need Is Love

Глобальність композиції в тому, що її прем'єра транслювалася на 26 країн світу в телевізійному ефірі в програмі "Наш світ" (Our World).

Крім того, цю пісню критики вважають першою композицією "Бітлз", в якій присутня політика. До речі, в ній в перших акордах звучить фрагмент "Марсельєзи" - гімну Франції, і неофіційного гімну всіх революціонерів.

Автор Джон Леннон дуже любив гучні гасла і в подальшому не раз використовував їх у творчості. Аll You Need Is Love стала "пробною кулею", після чого Леннон використовував музичні маніфести все частіше. Але визнаним гімном стала не вона, а інша пісня - Imagine, яку Леннон написав уже сам, "без ансамблю", як то кажуть. І яка носить неофіційне звання гімну пацифістів.

Найпопулярніша. Hey, Jude!

У 2004 році журнал Rolling Stone склав список 500 найвидатніших пісень усіх часів. До слова, названа вище Imagine в ньому - на 3-му місці. На 8-й позиції рейтингу опинилася композиція "Hey, Jude!", а не "Yesterday" (тільки 13-е місце), яку в інших хіт-парадах вважають, мало не піснею тисячоліття. Але в Британії "Hey, Jude!" все ж популярніше, ніж усі інші пісні "бітлів". Настільки, що на честь вигаданого героя пісні (відомо, що Пол Маккартні написав її, щоб підбадьорити маленького сина Джона Леннона, Джуліана, після розлучення батьків. І спочатку пісня називалася "Гей, Джул!" Але після переробив ім'я персонажа, до якого звертається в тексті на абстрактного Джуда) називали дітей. Так, у 1972-му році в родині лондонських вчителів народився блискучий у майбутньому актор Джуд Лоу.

Найромантичніша, найкопійованіша та... найбезглуздіша. Yesterday

У романтичній композиції Yesterday, яку називають чи не першою в історії музики рок-баладою, абсолютно безглузда історія народження. Відомий факт: спочатку пісня називала "Яєчня", і в ній були такі рядки "Scrambled eggs, Oh, my baby how I love your legs..." ("Яєчне, о, мила моя, як мені подобаються твої ніжки..."). Більш того, саме з такою назвою вона і була записана вперше в США, через що пізніше, коли автор Пол Маккартні та компанія допрацювали пісню з новим текстом, то їх спочатку навіть... звинуватили в плагіаті! Мовляв, уже чули цю мелодію, але з іншою назвою.

Натомість досі мало кого бентежить сама ідея запозичувати у "Бітлз" цей хіт. За версією Книги рекордів Гіннеса, Yesterday - найкопійованіша пісня в історії людства.

Різні виконавці переспівували її близько 3000 разів у своїх каверах!

Найфутбольніша. Yellow Submarine

На відміну, наприклад, від композицій групи Queen ("We Will Rock You", "We Are The Champions"), у The Beatles майже немає "футбольних" пісень. Таких, які виконують "а капела" фанати під час матчів. Власне, самі "бітли", хоч і з Ліверпуля, були абсолютно байдужими до футболу.

Але невигадливий ритм пісеньки "Yellow Submarine" (Жовтий підводний човен) чудово лягає під футбольні кричалки, які люблять скандувати з трибун футбольні фанати.

Більш того, ця пісня - офіційне прізвисько цілого футбольного клубу. Причому не в Британії, а в Іспанії. "Жовтою субмариною" називають самі себе футболісти й фанати клубу "Вільярреал".

Найбільш "українська". Back in the U.S.S.R.

Серед шанувальників музики, не особливо знайомих з історією групи, є легенда про те, що "Бітлз" бували з гастролями в Радянському союзі. Найбожевільніша версія - "таємний концерт у Кремлі". Можливо, через пісню Back in the USSR. Але ні, в СРСР "бітли" не бували ніколи. І в Україні включно. Зате вони про Україну співали! Так-так, ще в 1968 році в тій самій Back in the USSR.

У пісні є такий рядок:

"Well the Ukraine girls really knock me out" (Українські дівчата реально відправляють мене в нокаут) - на відео на позначці 1:04:

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту