Чим замінити школу на карантині: безкоштовні відеоуроки з кращими вчителями і онлайн-підготовка до ЗНО

Йод.media дізнався подробиці про Всеукраїнську школу онлайн, що почне роботу 6 квітня, а також зібрав безкоштовні освітні онлайн-ресурси, які допоможуть дітям навчатися дистанційно.

Оголошений через коронавірус карантин став подвійним стресом для батьків школярів. Щоб легше впоратися з цією проблемою - вони жартують, а також звертаються по допомогу до онлайн-ресурсів. 

1. "Всеукраїнська школа онлайн"

Формат:

Це офіційний проєкт Міністерства освіти та науки України, який стартує вже 6 квітня.


Курс охопить 11 предметів для класів від 5-го по 11-й:

- українська мова,
- українська література,
- історія України,
- всесвітня історія,
- англійська мова,
- фізика,
- алгебра,
- геометрія,
- географія,
- хімія,
- біологія.

Повний розклад можна завантажити на сайті МОН. 

Заняття відбуватимуться щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Початок о 10:00, а це все ж таки легше, ніж сідати за шкільну парту о 8 ранку. Молодшеньких (5-класників) чекає три уроки на день, старших школярів - від 6 до 7 уроків. Але є гарна новина для дітлахів - про фізкультуру теж не забули. Один із щоденних предметів - це онлайн-руханка.  

На YouTube-каналі МОН в описанні під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які допоможуть учням краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих книжок також будуть в описанні під відео.

Де дивитися:

Уроки будуть доступні на YouTube-каналі Міністерства, відеосервісі MEGOGO, а також на телевізійних каналах, за якими закріплено конкретні класи:

5-й клас – "ПлюсПлюс" та "112 Україна"

6-й клас – ZOOM та NewsOne

7-й клас – ZIK

8-й клас – "Індиго" та "УНІАН"

9-й клас – Рада та "UA: Культура"

10-й клас – "UA: Перший"

11-й клас – М1

А вчителі хто?

Лекторами стануть 40 найкращих педагогів столичних шкіл, які тепер працюватимуть на всю країну.

Також у заняттях візьмуть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори та спортсмени. На сайті Міністерства обіцяють, що вони будуть на уроках у ролі учнів: відповідати на питання, розв’язувати математичні завдання та проводити досліди разом з учителями. От і побачимо, чи добре зіркові кумири пам'ятають шкільну програму? :) 

2. Онлайн-школа "На урок": для учнів молодшої школи і не тільки

Формат:

Цей канал був створений для батьків, які надавали перевагу дистанційному навчанню до того, як це стало вимушеним. Тож тут знають, що робити, аби учні не заснули до кінця уроку чи просто його не вимкнули. 

Наразі на каналі можна знайти лайфхаки зі здачі ЗНО і ДПА, розбір завдань з різних предметів, а також, що поки рідкість, заняття для першачків та учнів молодшої школи. Майже кожен день тут відбуваються прямі ефіри. Під час них учні можуть спілкуватися з викладачем та одне з одним в спеціальному чаті: знайомитися, давати відповіді та ставити питання.  

Де дивитися:
А вчителі хто?

Курс читають шкільні вчителі найвищої категорії, які добре знають, як знайти спільну мову з дітьми відповідного віку.

3. Студія онлайн-освіти "Educational era": історія і не тільки

Формат:

Ця платформа розроблена у допомогу і вчителям, і учням. Якщо класична подача інформації для вашої дитини не працює - тут ви знайдете декілька інтерактивних курсів з різних предметів.

Наприклад, курс з історії України для підготовки до ЗНО, який вони розробили спільно з "Освіторією", тут називається "Україна в історіях". Курс складається з відео, пробних тестів та гумору, влучно вплетеного в розповідь про різноманітні історичні події. 

Серед інших доступних предметів є математика, українська мова та література у формі корисних порад-лайфхаків, а ще - фізика, біологія, географія та англійська мова.

Але, батьки, обережно, ці курси викликають нестримне бажання пройти їх разом зі своєю дитиною.😊

Де дивитися:
А вчителі хто?

Лектори цих курсів - не лише досвідчені викладачі-методисти, а й талановита молодь, яка ще добре пам'ятає, як воно. бути школярем. Це студенти найкращих навчальних закладів країни, популяризатори науки та недавні переможці профільних олімпіад. 

4. Платформа "Prometheus": підготовка до ЗНО

Формат:

Перша українська платформа безкоштовних онлайн-курсів переважно орієнтована на аудиторію дорослих слухачів. Проте їй є що запропонувати тим, хто цього року готується здавати ЗНО. 

Наразі на сайті доступні наступні курси: Українська мова та література. Підготовка до ЗНО", курс "Історія України. Повний курс підготовки до ЗНО", курс "Математика. Підготовка до ЗНО", курс "Готуємось до ЗНО з англійської разом з могилянцями", курс "Підготовка до ЗНО з математики: лайфхаки від Могилянки". Автори  зазначають, що ці лекції можуть бути корисними не тільки для старшокласників, а й для всіх учнів, яким потрібна допомога в тому чи іншому предметі. 

Кожен курс складається з відеолекцій, домашніх завдань та форуму - на відміну від більшості інших курсів у учнів є можливість отримати зворотній зв'язок, поспілкувавшись з іншими слухачами та лектором. Долучитися до навчання можна в будь-який момент. 

Де дивитися:
А вчителі хто?

Автори курсів - досвідчені педагоги, університетські викладачі з науковими ступенями, автори шкільних підручників, науковці. 

5. Математичні курси GIOS

Формат:

Global Innovative Online School  – зручна платформа, яка допомагає учням 5-11 класів вивчати математику. Один з базових підходів цих онлайн-курсів - показати учням, як знання цього предмета можуть застосовуватися у реальному житті.

На період карантину платформа відкрила безкоштовний доступ до матеріалів для шкіл та класів з вчителем.  

Інтерактивні уроки можна проходити з будь-якого пристрою. До курсу входять інтерактивні відео та різноманітні завдання, гейміфікована система нагород, опорні конспекти з індивідуальним підходом до здібностей дитини. 

Де дивитися:
А вчителі хто?

Авторка платформи Наталія Лимонова – засновниця приватних шкіл у Києві та Львові, експертка при МОН. Над платформою працювали найкращі вчителі-практики, методисти та науковці, які поєднали свої знання та досвід з вмінням інтегрувати предмети в реальне життя. 

6. Лекторій "Мистецького арсеналу"

Формат:

Цей проєкт культурного центру не є профільним для школярів, але може стати в нагоді старшокласникам-гуманітаріям, які планують пов'язати своє життя з мовою та літературою. 

Де дивитися:
А вчителі хто?

Лекції про найвидатніших постатей української літератури читають не класичні викладачі, а літературні критики. Вони допоможуть дітям дізнатися про письменників як про живих людей, а не постатей з підручника, а про їхню творчість не нудно розкажуть у контексті подій того часу.

Фото: Unsplash

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту