Чим здивувала та розчарувала перша серія "Гри престолів"

Огляд стартового епізоду 8 сезону культового серіалу. Без спойлерів. Ну, хіба що зовсім трішки.

Сьогодні вночі відбулася світова прем'єра першої серії останнього сезону "Ігри престолів". В Україні стартовий епізод можна подивитися ввечері 15 квітня. А "Йод" уже подивився, і квапиться розповісти про побачене. Усе переказувати не будемо, залишимо місце інтризі, бо інакше дивитися буде не цікаво.

"Місце зустрічі змінити не можна"

Уся тусовка (більшість), як і обіцяла, збирається в Вінтерфеллі. Пафос присутній, полякати селян Півночі "авіацією" у вигляді двох драконів - done! Усі зустрічаються з усіма. Хтось цьому радий, хтось не дуже. Санса Старк зустрічається з колишнім чоловіком: "Я вважала вас геніальним з тих, хто живе нині". Ар'я Старк - з Джоном Сноу: "Раніше ти був вище", і ще з деким з минулого життя: "Ти покинула мене вмирати. - Спочатку пограбувала. - Холоднокровне стерво! Напевно, саме тому досі жива".

Зустріч Яри і Теона Грейджоя відбувається дуже прогнозовано - ось, саме так, як ви собі її і уявляли.

Джеймі теж зустрічається з кимось. Лише поглядом. У Ланністера-старшого безсловесна роль. Хоч і 10-секундна, зате дуже яскрава. Та інтригуюча.

Сухий закон

У першій серії зовсім мало сексу і гулянок, якими глядачів пригощали із сезону в сезон. Ну, війна і все таке, "не на часі зараз", не до банкетів і розпусти. Хоча, коли й кого це зупиняло в попередніх сезонах? У цій же серії злигання тільки одне (не показане) та ще одне, перерване непроханим гостем, - і це не Тіріон. І сцена з "бухлом" теж тільки одна. І це знову не Тіріон. Ну, хоч сарказм та іронія коротуна Ланністера нікуди не поділися: "Щастить вам, лорде Варіс, ви хоча б не ризикуєте відморозити собі яйця".

Як нікуди не поділося і зрада. Вона, правда, ще не оформлена документально, але гроші вже отримані.

"Здрастуйте, я ваша тьотя!"

Найбільший бідолаха у першій серії - це Джон Сноу. Ну, спочатку він радий усіх бачити: "Як здорово, що всі ми тут сьогодні зібрались". Але потім починаються проблеми. Якщо б колишній бастард, а тепер, як ми вже знаємо із 7-го сезону, зовсім не бастард, а законний спадкоємець Залізного трону з роду Таргарієнів, стежив за виборами в Україні, то міг би передбачити реакцію союзників. А так опинився в ролі Сергія Тарути, який зняв свою кандидатуру на користь Юлії Тимошенко, але голосів їй від цього не додалося. "Я знявся, голосуйте за Дейенеріс!" - авжеж, зараз, розбіглися представники будинків, які присягнули на вірність Королю Півночі, але в жодному разі не Королеві драконів!

Поки що слабко розкрита внутрішня драма Джона-Ейга Сноу-Таргарієна: втратив кохану, але знайшов тітку. Кровозмішенням, звісно, в "Грі престолів" не здивувати, але здається, ця любовна лінія буде перервана вже у 2-й серії. А може й ні? У Таргарієнів ж інцест - взагалі сімейна "фішка", в іншому випадку дракони не народяться. У будь-якому разі, в першій серії Джон і Дейнеріс ще цілуються після спільної "прогулянки" на драконах. Дуже мі-мі-мішно.

- Я не вмію літати на драконах.
- Ніхто не вміє. Поки не полетить.
- А за що мені триматися?
- За що зможеш.

Один з найкрасивіших епізодів серії нахабно поцупили з "Аватара" Джеймса Кемерона.

Обіцяних масштабних батальних сцен немає. Як і Короля ночі та його армії. "Ваша величносте, жахливі новини: мерці прорвалися крізь стіну! - Добре."

А отже, будемо чекати. "Зима близько".

Андрій Римський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту