Чищення зубів запобігає хворобам серця

Photo by Marcos Ramírez on Unsplash
Дослідники з Кореї довели, що це не просто гігієнічна процедура, а профілактика серйозних патологій.

Дослідження, в якому взяли участь понад 100 тисяч осіб, показало, що регулярне чищення зубів пов'язане з більш низьким ризиком розвитку серцевих патологій - фібриляції передсердь і серцевої недостатності, пише Naked Science.

Попередні дослідження з'ясували, що погана гігієна порожнини рота призводить до появи бактерій в крові, що викликають запалення в організмі. Запалення підвищує ризик розвитку фібриляції передсердь - стану, небезпечного для життя - і серцевої недостатності, за якої порушується здатність серця скорочуватися і розслаблятися. У новій роботі вивчався зв'язок між гігієною порожнини рота і виникненням цих двох станів.

У дослідження були включені 161 286 учасників Корейської національної системи медичного страхування у віці від 40 до 79 років, у яких раніше не було виявлено серцевих патологій.
У період з 2003-го по 2004 рік вони регулярно проходили медичне обстеження. Протягом 10 з половиною років у 4911 (3,0%) учасників розвинулася фібриляція передсердь, а у 7971 (4,9%) - серцева недостатність.

Виявилося, що чистка зубів три або більше разів на день знижувала ризик розвитку фібриляції передсердь на 10 відсотків, а розвиток серцевої недостатності - на 12 відсотків. При цьому отримані дані не залежали від ряду факторів, включаючи вік, стать, соціально-економічний статус, регулярні фізичні вправи, вживання алкоголю, індекс маси тіла і супутні захворювання, такі як артеріальна гіпертензія.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту