Чому хейтери у соцмережах - це не тільки "сірі мишки" та як реагувати на критику у коментарях

Наболіла багатьом тема дібралася "Йоду". І не кажіть, що вас чи ваших знайомих не цькували в Інтернеті. Складається враження, що не існує людини, яку б профіхейтери не пхнули лицем у багнюку. Навіть якщо це найправильніша людина у світі.

Віртуальне хейтерство дісталося навіть Ватикану. Дивний початок, чи не так? Але якщо вже Папа Римський, у промові перед початком Великого посту, закликає людей утриматися від знецінення інших у соцмережах – то справи кепські у глобальних масштабах.

На перший погляд, до чого може призвести один істеричний комент людини, у якому та написала про вас якусь бридоту? Але якщо таких коментів декілька, і вони регулярно повторюються – це може вплинути на психіку і змусити вас робити необдумані речі.

А от що це за речі та що треба знати про хейтерство в Інтернеті – розбиралися разом з психотерапевткою Анною Крайлюк.

Що таке - цькування у соцмережах

Сьогодні безліч людей занурені в Інтернет: постійно щось постять, реагують на матеріали, висловлюють точку зору щодо різних речей. Це спосіб проявити себе.

Але знаходяться люди, які негативно реагують на ці прояви. Найчастіше вони хейтять нашу точку зору, коменти, пости і хочуть затягнути нас у дискусію. Але у "віртуального" цькування є проста мета – дати волю агресії.

Агресія є давнім способом самозахисту. Це необхідний для людини інстинкт і він може проявлятися по-різному: примітивно і зріло. Зріла агресія -  це коли людина спокійно проговорює іншій людині, що її щось не влаштовує, і вона просить це змінити. 

Цькування у соцмережах є проявом примітивної агресії, коли фейкові акаунти прямо агресують на людей знецінюючими коментарями.

Навіщо люди хейтять інших в Інтернеті

Чому взагалі є ця потреба - оцінювати життя інших людей? Насамперед це спосіб не концентруватися на собі та не розв'язувати проблеми власного життя. Головна ціль – це зациклювання на досвідах чужих людей, щоб втекти від відповідальності за недоліки власного життя. 

Варто розуміти, що акаунт є картинкою особистості людини. Це певний ідеальний образ себе, коли "на люди" показуються тільки хороші фотографії та обговорюються тільки цікаві теми. 

Оскільки акаунт – це не зовсім реальна людина, проявити агресію "з нього" є безпечно, адже у відповідь хейтер не отримає прямого, живого звернення, і зробить весь процес зливу агресії безкарним.

Хто цькує інших у соцмережах

Зазвичай агресують у соцмережах люди інфантильні, не дуже розвинені як інтелектуально, так й емоційно чи особистісно. Це "примітивні" люди, які схильні проєктувати своє незадоволення, скидати та зливати весь негатив на інших. Причому робити це задля процесу, а не задля того, щоб дійти консенсусу. 

Наприклад, людина з неідеальним тілом, у якої є комплекси, критикуватиме інших за їхню неідеальність. За те, що вони занадто худі чи недостатньо високі. 

Також агресувати у соцмережах можуть люди, які потрапили в кризові ситуації, коли у них є невирішена болюча тема. Це своєрідний спосіб позбутися цієї проблеми, однак не реально - у своєму житті, а віртуально - у соцмережах.

Побутує думка, що найагресивніші в соцмережах т. зв. "сірі мишки" - люди, які в реальному житті особливо себе не проявляють. І це правда.

Вони не висловлюють напряму своє незадоволення, при цьому не наповнюють своє життя яскравістю. Це також приклад зливу відповідальності за власні недоліки на інших.

Як реагувати на хейт у соцмережах

Якщо хтось зливає на вас вашу агресію та проявляє негативні коментарі у ваш бік, головне правило - не включатись. Усвідомлювати, що людина просто зливає своє незадоволення життям на вас, і що до вас самих як особистості це не має відношення.

Що означає "внутрішньо не включатись"? Це означає дозволити іншим мати їхні проєкції, мати відмінну, навіть негативну точку зору на вас, ваше життя та на вашу точку зору. 

Ззовні це може бути проявлено в ігноруванні таких повідомлень. Або ж у погодженні з ними. Можна писати таке: "Дякую, що поділилися, але в мене інша точка зору". Чи навіть це не пояснювати, а просто писати – "Дякую".

Треба розуміти, що метою агресивних закидів у ваш бік є провокація. Тому найголовніше - їх ігнорувати. Хейтери хочуть відповіді від своєї "цілі": злості, пояснень, емоційних реакцій. 

Але тут важливою є впевненість у собі, у власній точці зору. Бо якщо впевненість є стійкою, то тоді будь-які агресивні закиди не зможуть ранити людину.

Для цього треба сконцентруватися не на оцінці себе чи того, як інші на вас реагують, а на темі прийняття. Спробувати впустити прийняття себе та інших з відмінними від вашої реакціями. Це є цілющим способом налагоджувати контакт, навіть якщо з іншого боку є критика чи агресія. 

Важливо також розуміти, що люди, які агресують у соцмережах, не є щасливими та задоволеними власним життям. А тому ще один варіант -  їм поспівчувати й порадити зайнятися собою

Тим людям, у яких є потреба агресувати у соцмережах, рекомендують знайти інші способи проявляти себе, окрім жорсткої критики в Інтернеті. Корисно зайнятися власною справою та демонструвати у соцмережах результати цієї роботи. 

Тобто головна порада - займатися власним життям й отримувати радість від процесу його покращення ?, а не стежити за діяльністю інших.
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту