Чому Київ засипає піщана буря: пояснення синоптика

Привіт, суха погодо на початку квітня.

16 квітня в Києві через сильний штормовий вітер утворилася жовта імла в повітрі. Частинки піску вкрили місто і приховали висотні будівлі, ніби у тумані.

Отак це виглядає:

Метро Деміївська

Синоптикиня Наталя Діденко пояснила, чому раніше при сильних вітрах столицю не засипало піском. За її словами, квітень у Києві видався теплим і сухим. За два тижні в столиці тільки один раз пройшов дощ, який не зміг досить зволожити землю.

Також бурі трапляються в регіонах з помірним кліматом, до якого належить Україна.

"У Києві зараз спостерігається сильний штормовий вітер. Швидкість 16 м/с, пориви до 22 м/с.

Це багато. Відносна вологість повітря — низька, 26 відсотків.

Пересушена земля, тривала відсутність опадів (недавній фактично один дощ ситуацію майже не змінив), штормовий вітер, низька відносна вологість спровокували ось цю імлу в столиці, яка дуже схожа на пилову бурю.

Пилові бурі в Україні трапляються, влітку і якраз навесні, ось в таких умовах, коли сухо і вітряно", - зазначила синоптик.

Але Діденко запевняє, що до завтрашнього дня все заспокоїться, вітер залишиться тільки в східних областях.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Павел Мишка
А чему удивляться...Половина районов на намывных песках построена...То провалы,то оползни...Песчаных бурь,правда,не припомню,но...
17 квіт 2020 р., 10:17
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту