Чому на Марсі зникла вода - нова версія вчених

Рідина з планети могла зникнути через сильні пилові бурі.

Вода на Марсі зникла через пилові бурі.

Таку версію висунула група вчених, які досліджують атмосферу Марса, пише Nature.

Фізики вивчили дані торішньої бурі на Марсі (як вона вплинула на зміну складових в атмосфері планети). І дыйшли висновку, що подібні бурі могла спровокувати "звільнення води" планети у космос. Буквально - осушили Марс.

Торік TGO - орбітальний апарат для дослідження малих складових атмосфери - фіксував дані по пиловій бурі, яка гуляла всією планетою. З'ясувалося, що при сильних вітрах в атмосферу піднімався пар, а температура на планеті підвищувалася. У всіх інших випадках в атмосфері утворювалися "крижані хмари" - температура знижувалася. Коли вирують пилові бурі, вони поглинають тепло. Планета нагрівається, і зникають умови для утворення хмар.

Що частіше на Марсі з'являлися бурі, то швидше на планеті відбувалося випаровування. Що, в теорії вчених, могло призвести до повного зникнення на планеті рідини, а значить, і життя.

Нагадаємо, що існують й інші версії, чому на Марсі зникла вода. Так, вчені з Оксфорда вважають, що її поглинули породи планети. Американці висувають теорію, що рідина на планеті під впливом ультрафіолету перетворилася на водень й кисень. Ще одні вчені впевнені, що виною всьому - сама атмосфера Марса: вона занадто тонка для підтримки води у рідкій формі.

Але поки все це - теорії. Чекаємо практичне підтвердження, куди ж пропало життя на Марсі. Беремо приклад з астрофізиків та їхні фото чорної діри ?.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту