Фото: Unsplash

Чому писати від руки корисніше, ніж друкувати: 3 наукові причини

І справа далеко не у каліграфії або естетиці самого процесу.

З появою комп'ютерів почалася ера друкованого тексту. Про те, щоб писати щось від руки, знають лише ті, хто відпрошується у відпустку на роботі, або дівчинки, що строчать вночі щоденники. І то - це теж стає історією.

Вченим така тенденція не до душі. Через це можуть атрофуватися не тільки м'язи рук (добре-добре, під час друку вони теж тренуються, але не настільки ж ?), але і сам мозок.

Чому?

Професор психології в Університеті Карнегі-Меллона Деніел Оппенгаймер стверджує, що при наборі тексту люди користуються більш обмеженим словником. Через високу швидкість друку іноді навіть не доводиться думати, а як би написати краще. Треба швидко й просто - на тому кінець.

Вчений упевнений, що це погана тенденція. За його словами, письмо від руки дає більше часу для підбору відповідних слів, а, значить, дає більше шансів самовиразитися. І не забути, як взагалі спілкуватися (це вже перевага від "Йоду" ?).

В іншому дослідженні психолога стверджується, що писання від руки дозволяє його автору запам'ятати більше інформації, ніж при друкуванні. Оппенгаймер з колегами провів експеримент: вони запропонували 65 американцям переглянути відеолекцію і зробити собі про неї позначки. Одні студенти повинні були конспектувати переглянуту лекцію в ноутбуці, інші - записуючи у блокнот. Згодом останні відповідали на питання по лекції краще, хоча їхні конспекти були менш докладні, ніж у "друкарів".

Науковий журналіст Маркем Хайд пішов ще далі й перевірив, як від писання вручну залежить емоційний стан людини.

Відомо, що записування думок у зошит має терапевтичний вплив на людину і допомагає тій більш розкритися. Але виявилося, що під час письма в автора залучаються нейронні шляхи в мозку, про що журналіст написав у своїй колонці. Вони знаходяться поруч з іншими ділянками мозку, відповідальними за контроль емоцій.

Таким чином, люди, що пишуть від руки, мають більше шансів контролювати свій настрій. І продемонструвати свою індивідуальність ?.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту