Фото: pexels.com

Чотири способи поліпшити самооцінку

Головне - приймати всі свої почуття та емоції, навіть негативні. Бути завжди на позитиві - ризиковано.

Людина з високою самооцінкою і впевнена в собі - це не та особистість, яка шукає позитив у всьому та в усіх. Це людина, яка легко й невимушено приймає все негативне, що отримує ззовні, - у цьому впевнений психолог Девід Браучер з Рsychology today.

А звідси виходить: якщо ми в усьому шукаємо тільки прекрасне, тікаючи від переживань і хвилювань, то від цього насамперед страждає самооцінка.

Психолог пояснює це на простому прикладі: у дівчини Джейн стабільно висока самооцінка, принаймні вона сама вважає себе щасливою та позитивною людиною. На прогулянці зі своїм другом вона розуміє, що той байдужий до неї і що, можливо, невдовзі хлопець скаже їй – іди звідки прийшла. Звісно ж, Джейн починає нервуватися, думати про те, як буде жити без нього і що в принципі на цьому життя може й закінчитися... Її спроби захистити своє Я слабшають, а по високій раніше самооцінці завдається нищівни удар.

Фото: psychologytoday.com

І от для того, щоб не послабляти власноруч напрацьовану високу самооцінку та підвищувати її, потрібно вміти наступне:

1. Поважати свої почуття

Так, поважати все, що ми відчуваємо: від легкого мандражу до космічної ейфорії. Ясна річ, іти на поводі в усіх почуттів - нерозумно, а от з гідністю приймати всі удари долі - потужні та не дуже - безумовно важливо.

2. Взяти під контроль

Коли ми переконані, що висока самооцінка залежить виключно від позитиву, то зайдемо в глухий кут. І ось чому: життя без негативного не буває, тому саме цей негатив буде розхитувати високу самооцінку. Візьміть під контроль усе погане, що ви відчуваєте в тій чи іншій ситуації. Це, до речі, теж посилить ваше внутрішнє Я.

Фото: pexels.com

3. Ставте досяжні цілі

Прагнення важливі. Вони породжують цілі в нашому житті, наповнюють його змістом. Але коли ми прагнемо до чогось недосяжного, ми зазнаємо невдачі. (Хоча й невдача - це безумовно важливо, вона загартовує). А постійне невиконання цілей знижує нашу самооцінку, адже ми починаємо в собі сумніватися.

Вихід наступний: хоча би поступово, нехай навіть дрібними кроками почніть поважати почуття, за які, на перший погляд, вам соромно.

Наприклад, прийміть одну негативну емоцію, пережиту упродовж дня. Ситуація для роз'яснення: ваш давній друг отримав престижну роботу, і нахлинуло почуття заздрості... У цій ситуації важливо не соромитися, а чітко розуміти - це нормально, це мине і вашій дружбі абсолютно не завадить.

4. Запам'ятати, що самооцінка – це не думка інших

Важливо пам'ятати: почуття власної гідності - це те, що ми відчуваємо в собі. Наша самооцінка не повинна залежати від того, як до нас ставляться інші. А коли ми залежимо від їхньої думки, засмучуємося, коли чуємо критику і стрибаємо від щастя, почувши комплімент, то дуже ризикуємо. Такі почуття не повинні впливати на нашу самооцінку.

Фото: pexels.com

І наостанок

Приймати наші почуття = цінувати себе

Якщо ми розуміємо, що зазнаємо труднощів з прийняттям певних почуттів, корисно буде звернутися за професійною допомогою. І, якими би болючими не були емоції, завжди краще говорити собі: я маю виходити із зони комфорту та маю право на погані відчуття.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту