Диво на льоду: 42-річний працівник стадіону зіграв за команду НХЛ і став героєм матчу (відео)

Неймовірний випадок стався в найсильнішій хокейній лізі світу. Простий заливальник льоду, через фантастичний збіг обставин, зіграв за команду "Кароліна" - і допоміг їй перемогти.

42-річний Дейв Ейрс працює заливальником льоду на хокейній арені у канадському Торонто. Він ніколи не грав у хокей професійно, а форму воротаря востаннє надягав 5 років тому в змаганнях аматорів. Що вже само по собі - подвиг з його боку, бо 15 років тому він переніс операцію з трансплантації нирки. Але вчора він, у своєму похилому за спортивними мірками віці, зіграв в офіційному матчі зі справжніми зірками НХЛ, у найсильнішій лізі світу. І став героєм поєдинку! Як так вийшло? Тут варто розповісти детальніше.

У Національній хокейній лізі існує правило "emergency backup goalie" ("екстреного голкіпера"): якщо та чи інша команда в день матчу втратить через травми або дискваліфікації всіх воротарів, то може на один день підписати воротаря-аматора, того самого "emergency goalie". Хто це такі? Як правило, це прості любителі хокею, які вміють стояти на ковзанах, але не тренуються з командою, не отримують зарплати. Більше того, вони не закріплені ні за одним клубом. Їхнє завдання - просто бути на стадіоні в день матчу, і, якщо станеться екстрена подія, бути готовим вийти за ту команду, з якою сталася надзвичайна пригода. Але шанси вийти на лід - мікроскопічні. Судіть самі: якщо у команди дістає травму основний воротар, то викликають голкіпера з фарм-клубу, нехай навіть з іншого міста. Якщо до матчу ще день-два, то можна підписати контракт з яким-небудь експрофі, що пішов на пенсію. "Еmergency goalie" ж може вийти на майданчик лише в одному випадку: якщо в день матчу (або навіть по ходу гри) травмуються два основних воротаря поспіль.

Вірогідність цього украй мала, і "екстрені воротарі" з'являлися на льоду зовсiм небагато разів за більш, ніж 100-річну історію ліги. Але саме так і сталося вчора в Торонто, де місцеві "Кленові листки" зустрічалися з хокеїстами "Кароліна Харрікейнз".

У першому періоді травмувався основний голкіпер "Ураганів", а в другому пошкодження дістав і його колега! Ейрс до того моменту вже сидів на лавці, одягнений в екіпіровку, але і для нього те, що сталося, було шоком - його покликали на лід посеред 2-го періоду.

Мене всього трясло і тільки в перерві я сказав хлопцям, що заспокоївся і готовий перемагати!
42-річний дебютант - про свої враження.

Те, що його трясло, зрозуміли і форварди "Торонто": перші ж два кидки дісталися цілі, Ейрс пропустив дві шайби поспіль - і рахунок став 3:4 поки ще на користь "Кароліни", але мав відбутись ще заключний, 3-й період. Що сталося в ньому - дивіться самі:

Дейв Ейрс у 3-му періоді відбив усі 8 кидків (що досить мало, і тут треба сказати "дякую" захисникам "Ураганів", які не давали бомбардувати свого нового воротаря суперникам) і привів свою команду до перемоги - 6:3.

Після матчу Дейва Ейрса назвали "зіркою №1" цього поєдинку.

Але, що цікаво, Ейрс не побив зовсім вже неймовірний рекорд свого "колеги". Два роки тому в матчі "Чикаго" - "Вінніпег" на майданчик також вийшов "еmergency goalie", 36-річний бухгалтер Скотт Фостер, якого терміново викликали на матч прямо з офісу. Він зіграв за "Чикаго" 14 хвилин, відбив усі (!) 7 кидків по своїх воротах і допоміг своїй команді перемогти з рахунком 6:2. А ще назавжди увійшов в історію НХЛ: він - єдиний воротар за всі часи зі 100-відсотковою надійністю в воротах.