Coca-Cola, Pepsi та Nestle - екологічна організація подала в суд на 10 відомих компаній

Фото: Unsplash by maria mendiola
Їх звинувачують у брехні щодо переробки пластику.

Earth Island Institute - це екологічна організація з Каліфорнії. Її представники порушили позов, звинувачуючи 10 транснаціональних компаній у тому, що ті поширюють хибні свідчення - кажуть, що їхній пластик передається на переробку, а насправді це не так. Серед компаній: Coca-Cola, Pepsi, Nestlé, Clorox, Crystal Geyser, Mars, Danone, Mondelez International, Colgate-Palmolive, Procter & Gamble. Про це повідомляє видання Vice.

Позивачі називають ці великі всесвітньо відомі компанії головними пластиковими забруднювачами світу, чиї пляшки й упаковки щодня потрапляють до Світового океану. Головна мета активістів - змусити компанії прибрати наслідки забруднення за власні кошти, а також заборонити їм називати свою продукцію перероблюваною, коли насправді її ніхто не перероблює. За підрахунками екологів, щороку ці 10 компаній відповідають за викид від 8 до 20 мільйонів тонн пластику.

"До 2050 року в океані буде більше пластику, ніж риби", - йдеться в повідомленні організації. 

Директор Earth Island Institute Девіл Філліпс каже: "Ці компанії мають нести відповідальність за забруднення нашої екосистеми пластиком. Вони чудово знають, що ці матеріали не піддаються переробці, але пишуть на етикетках, що їх можна перероблювати, імітуючи турботу".

Чому саме ці компанії фігурують у позові? Екоактивісти пояснили це дуже просто: тому що їхню продукцію найчастіше знаходили волонтери, прибираючи сміття з пляжів.

Наразі з усіх десятьох компаній прокоментували ситуацію лише представники Coca-Cola:

"Американські компанії з виробництва напоїв уже намагаються вирішити цю проблему, скорочуючи використання нового пластику й інвестуючи в збір наших пляшок, а також співпрацюючи з представниками закону й консультантами для досягнення значних політичних цілей".

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту