Цьому геймеру не загрожує Альцгеймер: історія пенсіонерки, яка стала майстром Counter-Strike

Тетяна Силенко знає про всі переваги штурмової гвинтівки з прицілом AUG. А все тому, що вона - учасниця єдиної в Україні збірної людей поважного віку з контр-страйку Ageless Shooters (Стрільці, які не старіють). Збірна існує менше року, але вже досягає міжнародних успіхів. Як це, у 60 років "шпилитись" у комп’ютерні ігри так, щоб тобою захоплювалася молодь?

За освітою Тетяна Силенко - інженер-механік бродильного виробництва. 14 років пропрацювала у проєктному інституті, потім вела гурток вишивки, займалася ремонтом м’яких покрівель, комп’ютерною машинною вишивкою. До віртуальних ігор руки не доходили, аж доки не прийшла пенсія.?

Спочатку пані Тетяна грала лише у тетріс та "кульки". Тому, побачивши об'яву про набір до команди геймерів, спочатку подумала, що це буде схоже на тир з мішенями. Про кіберспорт вона й не чула. Але коли дізналася, що таке контр-страйк і що організатори набирали саме літніх людей для матчу з командою зі Швеції, відмовлятися не стала.?

Мені було цікаво. Я легко пройшла відбір. Треба було, як у тирі, за хвилину вразити якнайбільше мішеней. Пам'ятаю, у школі на військовій підготовці я дуже любила стріляти з "воздушки", напевно, це й стало в нагоді. А вже потім з’ясувала, що контр-страйк значно цікавіша гра, там застосовується багато тактик, багато зброї.

І розпочалися виснажливі тренування.??

 

До бою зі шведами готували юні геймери

-  Була складність у тому, щоб навчитися грати обома руками, не дивлячись на клавіатуру. Тільки перевів погляд униз - усе, якась секунда - тебе вже вбили. Тобі треба стрибнути, змінити зброю. У правій руці - мишка, ліва - на клавіатурі. Це дуже непросто! Але під час гри працюють обидві півкулі мозку. Тому, як жартуємо ми в команді, Альцгеймер нікому з нас не загрожує!

Іноді, коли люди дізнаються про моє захоплення, пишуть щось на кшталт: "Бабусі нема чим зайнятися, їй би свій город і сапку, тоді б не думала про цю безглузду гру". А я це читаю і сміюся. 

Зараз у команді Ageless Shooters (Стрільці, які не старіють) сім учасників віком від 55 до 65 років. До матчу зі Швецією гравців готували 20-річні геймери. 

- Коли команда тільки зібралася, лише двоє з нас знали, що таке контр-страйк. Наших юних тренерів ми слухали із широко розплющеними очима, як малюки в дитячому садочку свою виховательку!

Хлопці до нас ставилися дуже терпляче. Адже ми навіть не знали, як у грі зрушити з місця, як повернутися, не кажучи вже про стрибки і перестрілки. От ми щось відпрацювали на одному тренуванні, а на наступному вже все забули. А точність у цій грі дуже важлива! Виграє команда або програє, буває, залежить лише від того, чи докинеш ти гранату в потрібну точку. 

Саме тоді Тетяна визначилася і з улюбленою зброєю.

Валькірія з гвинтівкою та дефіцит суперників

- Обожнюю гвинтівку з прицілом AUG. Нею можна користуватися на близьких і далеких дистанціях, стріляти як одиничними пострілами, так і чергами, можна за раз вразити трьох супротивників. А от пістолети і ножі не люблю, з ними так не виходить.

Грає киянка під ніком Валькірія.

- Вибрала цей нік, щоб нашим суперникам-шведам було зрозуміліше. Валькірія - героїня скандинавських міфів, літає на коні із золотими крилами і забирає душі загиблих у боях героїв на пир до Одіна. Коли скандинави бачать північне сяйво на небі, то кажуть, що то Валькірія пролетіла. Мені подобається. ?

Зусилля не минули марно. Під час матчу українці обіграли шведів з рахунком 16-1. А що ж далі?

Ігрова терапія та дефіцит суперників

Проблема в тому, що українцям немає з ким змагатися. "Стрільці, які не старіють " - єдина літня команда з контр-страйку в Україні.?

- Тому закликаємо наших однолітків в обласних центрах країни об'єднуватися. Тоді можна було б створити вікову лігу і проводити змагання.   

Пані Тетяна зізнається, що до того, як почати грати у контр-страйк, вона й не здогадувалася, яка ця гра терапевтична. 

- Навіть якщо сіла грати у поганому настрої - це ненадовго. Ця гра добре знімає стрес. Сідаєш грати - і про все забуваєш. До того ж констр-страйк може стати місцем для взаєморозуміння з онуками. 

Бачили б ви очі молоді, коли вони дивляться, як ми граємо! 

А поки що стрільці з України готові змагатися з літніми командами інших країн. Зізнаються, що з молоддю тягатися зарано, адже мають замало досвіду. 

- Ми чули, що існують подібні команди у Фінляндії, Чехії, Польщі. Коли ми на зборах вирішували, з ким хочемо грати, то зрозуміли, що готові змагатися будь з ким.

А як же рідні ставляться до захоплення пані Тетяни? 

- Донька спочатку здивувалася, адже я "стрілялки" ніколи не любила. А зараз вона мною пишається і радіє за мене. Каже, колеги на роботі щодня в неї цікавляться: "Як справи у мами?" 

На карантині: тренування і тематичні вечірки онлайн

На час карантину щоденні тренування команда перенесла в онлайн.

- Щодня виходимо в ефір і відпрацьовуємо нові навички. На одному тренуванні вчимося кидати гранату, на іншому опановуємо нову зброю. 

Навіть на карантині сидіти вдома і нудьгувати - не для пані Тетяни. Ба більше - в неї майже не стало вільного часу! Бо крім контр-страйку, має купу захоплень. Жінка зізнається, що рік тому її життя круто змінилося. Вірніше, вона сама його змінила. 

- До лютого минулого року я була домосідкою з хворим коліном, навіть до магазину дійти було важко. І от настав момент, коли я зрозуміла: якщо я не займуся чимось, то нічого відбуватися в моєму житті не буде. У мене дуже звузилося коло спілкування: якісь друзі поїхали, когось вже немає з нами і я зрозуміла, що опинилася в вакуумі. І вирішила, що треба починати виходити.

Дуже багато друзів знайшла в Фейсбуці, ми спочатку просто переписувалися, а зараз вже рік як разом, їздимо в подорожі, граємо в ігри, ходимо на виставки, концерти, в театри.

На карантині не сумуємо: проводимо тематичні вечірки онлайн, віртуально подорожуємо музеями і виставками світу. 

Для того, щоби продовжувати жити, треба тільки цього захотіти. 
Тетяна Силенко разом із подругами приняла участь в онлайн-грі "Подорож по музеях світу". ? Facebook Olha Riabchun

Наш лікбез: що таке контр-страйк?

Counter-Strike - одна з найпопулярніших комп'ютерних ігор сучасності.  Це командна гра, розрахована на багатьох користувачів, у якій учасники змагаються одне з одним, розділившись на дві команди: терористів і спецназівців. Гра передбачає кілька сценаріїв (наприклад, розмінування бомби, порятунок заручника). Щоби перемогти, команді треба виконати свою місію або ліквідувати всіх з команди супротивника.

Катерина Каменська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту