"Давайте подякуємо за обмін полонених ще й Кирилу з Мефодієм": авторська колонка

Письменник і колумніст "Йоду" Олександр Володарський - про "піар нон стоп" на темі звільнення політв'язнів і моряків.

В Україну повернулися наші! Зрозуміло, що це - результат роботи багатьох людей, але такої кількості причетних, про яких повідомляють різні телеканали і новинні сайти, я не очікував.

Що стосується політиків. Виявляється, всі вони просто поголовно - і провладні, і особливо опозиційні - кажуть: ночі не спали, "приближали этот день мы как могли!" Це і Медведчук, і Рабинович, і Порошенко (до речі, не сумніваюся, що вони, дійсно, щось робили для цього), і багато інших - а "пожинати плоди" в аеропорт приїхав президент Зеленський.

У наявності "кричуща несправедливість", як у футболі: вся команда намагається, грає, а на табло світиться прізвище тільки того, хто забив гол. Хоча хто тобі заважав: забий ти - і твоє ім'я залишиться в історії.

Зрозумілим є одне: це був не гуманітарний обмін, а офіційний - на міждержавному рівні, що став можливим тільки після переговорів двох діючих президентів.

Однак, як бачимо, всім хочеться частину успіху приписати собі. І приписують, аж дим клубочеться.

В такому випадку, щоб нікому не було образливо, я - за повну справедливість. І, якщо вже згадувати причетних, давайте згадаємо всіх поіменно і висловимо їм свою вдячність.

  • Більша частина переговорів йшла телефоном - спасибі винахідникові телефону Олександру Беллу.
  • Прилетіли в Бориспіль на літаку. Тут причетних багато: від братів Райт і Можайського до невідомого мені винахідника трапа (не плутати з Трампом).
  • Про родоначальників слов'янської писемності Кирила і Мефодія, які сприяли знаходженню спільної мови між учасниками переговорів, теж не можна забувати.

Що говорити, кожному приємно, коли його добрий вчинок гідно оцінюється. Але добрі справи завжди творяться не стільки заради інших, скільки - заради самого себе.

Тому так не хочеться, щоб остаточно настав час "піар нон стоп" - і комунікабельність повністю замінила компетентність.

Матерiали по темi
Специфічний гумор та найцікавіші цитати з прес-конференції Сенцова та Кольченка
Олександр Володарський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту