Колаж Йод.media

Дебоші київських поетів, чи як вершки суспільства "бомжують" у галереях

Поетичні фестивалі в Києві відбуваються зовсім не нудно, як того можна очікувати.

21 березня - День поезії. І, як з'ясувалося, в Києві світ рим і віршоробів - це не тільки монотонне читання в катівнях бібліотеки. Сучасні фестивалі відбуваються дуже бурхливо. Після цього дійства бувають розгромлені галереї, "звільнені" поети і частина персоналу. Саме це сталося в київській галереї Висоцький під час недавніх літературних читань під назвою "Фестілава".

Дійові особи:

Євгенія Більченко - організатор фесту "Фестілава" (на антивоєнну тематику)

Данило Шевченко - бармен, воїн, націоналіст

Ігор Туров, Артем Сенчило, Алехандро Імеряков, Олексій Потоцький - талановиті поети-бешкетники

Дія перша (вона ж і єдина).

Євгенія Більченко:

 - І останнє, за що мені дуже боляче. Хлопці, я вас сотні разів попереджала, що власники кафе Таганка галереї Висоцький не дозволяють пити, кидати пляшки, смітити в туалеті. Бо в музеї не можна бешкетувати. Правда, Ігорю Туров, Артеме Сенчило, Алехандре Імеряков, Олексію Потоцький? Ви не праві були.

Мені було дуже соромно, поету, професору, читати вбивчо зневажливу в своїй чемності відповідь, відповідь вишукано-зневажливу, як це вміють робити юні бізнесмени. Прагматична стихія капіталізму, вихолощена і нещадна, зіткнулася з романтичною анархією поезії. Але між цими хіпстера, з їхнім снобізмом, і вами, з вашою хуліганською заповзятістю, лежить Місце Висоцького. Я говорила з Лізою, намагалася вибачитися за вас, але мені сказати було нічого. Я втрачаю через це всі майданчики. Як після набігів.

З теплом, куратор.

Данило Шевченко:

- Багато хороших віршів ви перетворили на шлак. Персонал кав'ярні #WhiteBeardBlackBird (НЕ бл *дська Таганка) чітко дали зрозуміти свою позицію. Ми любимо наших гостей. Але люди не залишають за собою засрану вбиральню, гору сміття. Це не перший випадок бомжування вершків суспільства в нашому закладі. Ми поблажливі. Ми не знаємо більшості імен, але ми поводимося як друзі. Але такі "друзі", які тріпають нерви і порушують закон - нам не вперлися.

   Створюючи на тему війни, ретельніше добирайте слова. Багатьох воїнів (не солдат) можуть образити ваші слова. Ви ніколи не скажете напевно, хто був у тому пеклі. Це може бути статний чоловік у сірому пальті або звичайний хлопчина за барною стійкою привітно усміхнений вам. Любите поезію?

Творю на ходу: чи не скласти мені в житті вірш такий, щоб описати як ненавиджу вас я всією душею.

З найкращими побажаннями.

Євгенія Більченко:

 - А тепер почалося найцікавіше, Данило. Це зовсім не ваша справа - переймати функції журі. Я ж не варю каву за стійкою, просто не вмію її варити так добре, як ви. А ось про тему війни давайте поговоримо. Якщо усміхнений хлопчина за барною стійкою, - "воїн", то як воїн воїну: я була на цій війні як волонтер (АТО) і миротворець. Після цього я стала абсолютним пацифістом. Маю право на антивоєнну позицію. Чи наша країна вже така тоталітарна, що бармен здійснює політичну цензуру, а потім прикриває її розборками з п'яними? Мабуть, справді, тоталітарна. І, до речі, фестиваль у нас ПОЕТИЧНИЙ, а не політичний.

Данило Шевченко:

- Конкретно мені не сподобалися висловлювання, мовляв, солдати-м'ясо, навколо гидота, всюди насильство. Моя позиція така: я до останньої краплі крові буду захищати те, що належить мені. Мій батько - воїн. Мій дід - воїн. Я волонтер. Я зберігаю честь і традиції своєї землі та своїх пращурів. До речі, про пращурів, не прийміть за грубість, але ваша зовнішність вказує на англосакське коріння, не слов'янське.

Євгенія Більченко:

- "Нацкорпус" на обкладинці, фото в камуфляжі. До якої організації належите Ви, якщо не секрет?

Данило Шевченко:

- До найстарішої та найсильнішої - ВГО "Сокіл".

Євгенія Більченко:

- Отакої... Я ніколи не виступатиму в галереї Висоцький, доки там працюють радикал-націоналісти. Ясна річ, там не буде і моїх людей - це я вам обіцяю.

Данило Шевченко:

- Не перейматися, сьогодні мій останній день тут.

ЗАВІСА.

Начитавшись "поетичного словоблудства", ми вирішили внести і свою лепту в цей визначний день:

Фото для колажа: vysotsky-gallery.org, Valentin Salja/Unsplash, Kari Shea/Unsplash, Jiazhong Yu/Unsplash. Фото в слайдере: John Schnobrich/Unsplash

Євгенія Супричова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту